Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lipca 2019
  • wyświetleń: 2611

Tylko pierwszego dnia policjanci z grupy Speed ujawnili 36 wykroczeń

Od 19 lipca 2019 roku, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, na terenie województwa śląskiego działa grupa SPEED. Wczoraj na drogi regionu wyjechali policjanci z bielskiej drogówki wchodzący w skład grupy. Podczas prowadzonych działań zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz ujawnili 36 wykroczeń.

policja, drogówka
fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci bielskiej drogówki wchodzący w skład grupy "Speed" wyruszyli na drogi. Tylko wczoraj patrolując główne ulice regionu ujawnili, aż 36 wykroczeń, które głównie polegały na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Tuż po godzinie 9:00 na al. Andersa zatrzymali 40-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h, na obszarze zbudowanym. Kierujący Peugeotem poruszał się z prędkością ponad 130 km/h, w miejscu gdzie można poruszać się z prędkością 70 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 32-letni bielszczanin jadący Iveco. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych z powodu braku włączonych świateł i zapiętych pasów. Został zatrzymany do kontroli również na al. Andersa. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna był woń alkoholu. Wynik na policyjnym alkomacie wskazał prawie 0,8 promila alkoholu. Kierującemu policjanci zatrzymali już prawo jazdy, a w najbliższych dniach usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i pozostałe naruszenia.

W najbliższych dniach mundurowi z grupy "Speed" ponownie wyjadą na okoliczne drogi. W swojej pracy policjanci będą wykorzystywali również m.in. zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz efekty działań operacyjnych policjantów z pionu kryminalnego i ds. cyberprzestępczości (dotyczących np. o nielegalnych wyścigów).

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.