Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lipca 2019
  • 16 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4521

Dziś druga edycja koncertu #graMydoBBro. Tym razem na Rynku

Za nami:

16 sierpnia na bielskim Rynku odbędzie się drugi koncert z cyku #graMydoBBro. Inicjatywa bielskich artystów powstała po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

GraMy doBBro!
#graMydoBBro · fot. bielsko.info


#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji.

Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego w Teatrze Polskim mieliśmy okazję wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (łącznie 150 osób) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan rusza II edycja najpiękniejszego koncertu w tej części Polski - GraMY doBBro II. - 16 sierpnia spotkamy się na bielskim rynku i zagramy przeciw nienawiści - dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. To wydarzenie integrujące społeczność lokalną i pokazujące, że razem jesteśmy silni - mówią organizatorzy.

Inicjatywę #graMydoBBro tworzą: Anna Guzik, Anna Mysłajek, Aicha Magija, Dzień Dobry, Ghostman Gooral, Joanna Dolata, Jowita Wolak, Juliusz Wątroba, Kamuflaż, Konrad Mika, Lazy Leg, Maciej Gucik, Marcin Klimczak, Natalia Janoszek, Paulina Wirska, Paweł Mikler, Pearl Band, Pociąg Rock'n'Roll, Po Pieronie, Robert Szewczuga, Sabina Karwala, Sebastian Thiel, Sis, sPolish Radio, Strange, Tomasz Lewandowski i Szeszema, Tomasz Madzia, Tomasz Sylwestrzak, Walimy w Kocioł, White Deer i Włóczykije. Prowadzenie koncertu Piotr Słucha.

#graMydoBBro

ab, BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.