Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2019
  • 7 lipca 2019
  • wyświetleń: 4137

Radni wnoszą o poważne potraktowanie problemu odoru

W ciepłe dni nasila się problem uciążliwości odorowych z terenu Zakładu Gospodarki Odpadami. Radni Przemysław Drabek i Maksymilian Pryga wnoszą o pilne wdrożenie procesów zaradczych.

śmieci, śmietnisko, ZGO


W czasie ostatnich upałów ponownie pojawiły się duże uciążliwości odorowe emitowane z Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Szereg skarg dociera nie tylko do terenów bezpośrednio sąsiadujących z wysypiskiem śmieci, ale również z oddalonych dzielnic Bielska-Białej, np.: Hałcnowa, Białej Wschód, Centrum, Białej Północ, Lipnika.

- W związku z powyższym wnosimy o kontrolę i wyjaśnienie przyczyn tak znaczących uciążliwości. Działania kontrolne i zaradcze należy podjąć na terenie ZGO, ale również zakładu SUEZ. Niezbędnym wydaje się też zwiększenie częstotliwości mycia i dezynfekcji pojemników na odpady, w wiatach osiedlowych, jak i domach jednorodzinnych - uważają radni.

Odpowiedź na interpelację poznamy w drugiej połowie lipca.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.