bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2019
  • wyświetleń: 2019

"Trzydzieści pięć procent wolności" - wystawa w Ratuszu

Od 31 maja w Ratuszu (I piętro) można zobaczyć wystawę "Trzydzieści pięć procent wolności". Na wystawie zaprezentowano archiwalia, związane z wyborami 1989 roku - plakaty, ulotki, biuletyny, fotografie.

"Trzydzieści pięć procent wolności" - wystawa w Ratuszu - 25.05.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Dokumentują one niezwykłą, pospieszną ale i nader barwną kampanię wyborczą strony opozycyjnej głównie na Podbeskidziu czyli na terenie ówczesnego województwa bielskiego. Są tam oryginały słynnych wyborczych plakatów „W samo południe” czy „Gwiazdy głosują za Solidarnością” (Jane Fonda, Nastasja Kinski i Carole Bouquet ze znaczkami „S”), plakaty wszystkich podbeskidzkich kandydatów „Solidarności” sfotografowanych z Lechem Wałęsą czy lokalne ulotki, cegiełki, „wyborcze ściągi” i inne wydawnictwa. Wszystkie prezentowane dokumenty pochodzą ze zbiorów Artura Kasprzykowskiego (IPN Katowice).

Wystawa w Ratuszu będzie prezentowana do 3 czerwca 2019 roku (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego), a następnie w Książnicy Beskidzkiej (do 14 czerwca).

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.