bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2019
  • wyświetleń: 3286

Miasto przeznaczy milion złotych na poprawę frekwencji wyborczej

W obawie przed niską frekwencją Wyborów do Rad Osiedli, Urząd Miejski zamierza przeznaczyć milion złotych do podziału między pięć osiedli, które będą miały najwyższą frekwencję. Zwycięskie osiedle zgarnie aż pół miliona złotych!

Wybory prezydenckie i do Rad Osiedli - 10.05.2015
Miasto przeznaczy milion złotych na poprawę frekwencji wyborczej · fot. bielsko.info


W niedzielę 16 czerwca w Bielsku-Białej odbędą się wybory do rad osiedli - jednostek pomocniczych miasta. Cztery lata temu wybory do rad osiedli odbyły się tego samego dnia, co wybory prezydenckie. Dzięki temu frekwencja wyniosła około 20%. W tym roku nie dało się połączyć lokalnych wyborów z wyborami do Parlamentu Europejskiego ze względu na zapisy kodeksu wyborczego.

O niewielkim zainteresowaniu tegorocznymi wyborami do rad osiedli świadczy niewystarczająca ilość kandydatów zgłoszonych w 13 osiedlach. W piątek Miejska Komisja Wyborcza ds. Wyborów do Rad Osiedli w Bielsku-Białej wydłużyła możliwość przyjmowania kandydatur do środy 22 maja.

Jak udało nam się ustalić w obawie przed niską frekwencją wyborczą przygotowano projekt, który zakłada przekazanie 1 miliona złotych dla pięciu osiedli z najwyższą frekwencją wyborczą. Osiedle, które będzie miało największą frekwencję w mieście, zgarnie 500 tys. złotych. Drugie osiedle z najwyższą frekwencją otrzyma 200 tys. złotych. Po 100 tys. złotych dostaną trzy kolejne osiedla z najwyższą frekwencją.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.