bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 4819

Tylko 18 maja bilety do bielskich teatrów za 350 groszy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Za nami:

Po raz piąty teatry z całej Polski zagrają za grosze w ramach Dnia Teatru Polskiego. Za 350 groszy w Teatrze Lalek Banialuka obejrzymy spektakl "Tuwim i..", a w Teatrze Polskim sztukę "Wesele".

Teatr Polski, kolejka, 500groszy
Kolejka przed Teatrem Polskim po bilety za grosze · fot. facebook.com/teatrpolski/


18 maja o godzinie 16:00 w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 350 groszy" w Teatrze Lalek Banialuka zaprezentowane zostanie przedstawienie „Tuwim i..” w reżyserii Pawła Aignera.

Bilety na to wydarzenie będzie można kupić tego samego dnia od godziny 9.00 w kasie Teatru Lalek Banialuka, przy czym nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz przedsprzedaży biletów. Jedna osoba może kupić maksymalnie 4 bilety. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Tuwim i…” to pełne energii, muzyczne przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima. Reżyser inscenizacji Paweł Aigner umiejscowił akcję w szkolnej klasie. Zestawione ze sobą wiersze tworzą opowieść, w której pokazane zostały relacje pomiędzy uczniami, a także często spotykane we współczesnym świecie zachowania i emocje. W przedstawieniu usłyszymy doskonale znane wiersze, które często przybierają formę muzyczną (kompozytorem piosenek jest Piotr Klimek), a wiele z nich zostało zinterpretowanych, w nowy, często zaskakujący sposób.

Teatr Polski w Bielsku-Białej również bierze udział w świętowaniu Dnia Teatru Publicznego, który w tym roku obchodzony jest 18 maja. Dzięki akcji "Bilet do teatru za 350 groszy" w naszym Teatrze Polskim„za grosze” będzie można zobaczyć "Wesele" w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w środę 22 maja o godzinie 19:00.

Zasady sprzedaży biletów za 350 groszy (3,50 zł):
  • bilety w cenie 350 groszy (3,50 zł) można kupować wyłącznie w kasie Teatru;
  • sprzedaż rozpoczyna się dnia 18 maja o godz. 13:00;
  • na przedstawienie objęte akcją „Bilet do teatru za 350 groszy” nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz nie jest prowadzona przedsprzedaż;
  • jedna osoba jest uprawniona do zakupu maksymalnie dwóch biletów na przedstawienie;
  • bilety na przedstawienie nie są sprzedawane online.


Dzień Teatru Publicznego obchodzony jest już po raz piąty. Idea została zainicjowana w 2015 roku, kiedy Teatr Narodowy, a zarazem teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Świętowaniu, jak w poprzednich edycjach, towarzyszy akcja „Bilet do teatru za grosze”.

W tym roku w programie udział bierze ok. 100 teatrów z 40 polskich miast. Spektakle „za grosze” pokazywane są przez cały tydzień - od 18 do 24 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypomina symboliczna cena biletu. Tegoroczne 350 groszy odwołuje się do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Warto przypomnieć, że złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł.

Więcej informacji o projekcie „Bilet do teatru za 350 groszy” na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl

teatr

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj