Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2019
  • 9 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 21667

Protest we wszystkich szkołach i ponad połowie przedszkoli!

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się strajk generalny w placówkach oświatowych. Pierwszego dnia protestu strajk objął wszystkie szkoły podstawowe i szkoły średnie na terenie miasta Bielska-Białej. Strajkowali także nauczyciele 25 przedszkoli.

strajk, szkoła, znp
Protest we wszystkich szkołach i ponad połowie przedszkoli · fot. bielsko.info


Pierwsze raporty o strajkach spływały do siedziby bielskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego z bielskich przedszkoli, które swoją prace rozpoczynają o godzinie 6.00.

8 kwietnia akcja protestacyjna była prowadzona w 25 z 43 przedszkoli. W placówkach, w których nauczyciele prowadzili tego dnia strajk, pojawiły się nieliczne dzieci. W takim przypadku opiekę nad maluchami sprawowali zwyczaj dyrektorowie przedszkoli.

Inaczej sytuacja wyglądała w szkołach podstawowych i szkołach średnich. We wszystkich tego typu placówkach prowadzonych przez samorząd trwa protest. Łącznie zajęć dydaktycznych nie prowadzono w 22 szkołach podstawowych i 17 szkołach średnich (dane ZNP mówią o 20 szkołach średnich).

strajk, szkoła, znp
Protest we wszystkich szkołach i ponad połowie przedszkoli! · fot. bielsko.info


Prezes bielskiego oddziału ZNP jest zaskoczona mobilizacją pedagogów i nauczycieli. -To nie pierwszy mój strajk, który przeżywam jako nauczyciel z 38-letnim stażem pracy. Takiej determinacji nigdy nie było patrząc na liczebność osób, które biorą udział w strajku. Ci ludzie niekoniecznie się zgadają tym co czasem słyszą w radiu, telewizji i różnych mediach o nauczycielach - mówi Gabriela Herzyk, prezes zarządu oddziału ZNP w Bielsku-Białej.

We wtorek kolejny dzień protestu. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, nauczyciele części placówek przedszkolnych "odpuszczą" strajk. - My nie mamy takich oficjalnych informacji. Może to po prostu wynikać z tego, że pensje nauczycieli nie są wysokie, a za każdy dzień strajki naliczane są potrącenia - wyjaśnia Gabriela Herzyk.

strajk, szkoła, znp
Siedziba ZNP przy ulicy Partyzantów · fot. bielsko.info


Zapis relacji na żywo:RELACJA NA ŻYWO

Strona odświeża się automatycznie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.