Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 20309

Protest FCA Powertrain Poland. Na przerwie przyszli pod okno prezesa

Pracownicy zakładu FCA Powertrain Poland żądają wzrostu wynagrodzeń o 5 zł na godzinę. W środę w trakcie przerwy udali się pod okno prezesa zarządu FCA Powertrain Poland Davide Guerry. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie.

Protest FCA Powertrain Poland S.A.
Protest pod oknem prezesa. Zdjęcie jest zamazane, gdyż pracownicy obawiają się represji ze strony pracodawcy


Pracownicy żądają wzrostu wynagrodzeń o 5 zł do godziny dla każdego pracownika. Od 8 lat w zakładzie FCA Powertrain Poland S.A. nie było żadnej podwyżki wynagrodzeń. Załoga jest zdeterminowana i zapowiada kolejny protest w przyszłym tygodniu.

- Pracownikom należą się godne i sprawiedliwe place za ich ciężką, wydajną oraz efektywną pracę - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca międzyzakładowej NSZZ Solidarność FCA Poland. - Najwyższy pora, by firma podzieliła się liczonymi w setki milionów złotych zyskami z pracownikami, którzy te zyski wypracowali. Dlatego cały czas podtrzymujemy żądanie wzrostu stawek zasadniczych o 5 zł na godzinę, co miesięcznie razem z premią oznacza wzrost płac o 991 zł dla każdego pracownika - dodaje Wanda Stróżyk.

Dyrekcja tyskiego FCA Poland oraz bielskiego FCA Powertrain proponują wzrost wynagrodzeń - wraz z premią - o 250 zł brutto miesięcznie, co oznaczałoby w FCA Poland podwyżkę stawek zasadniczych o 211,86 zł.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.