Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2019
  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4008

Bielszczanie podzieleni ws. protestu nauczycieli

W minioną niedzielę na stronie portalu bielsko.info na Facebooku opublikowaliśmy ankietę. Pytaliśmy czy bielszczanie popierają protest nauczycieli, którzy domagają się 1000 zł podwyżki. Znamy wyniki sondażu. Bielszczanie są w tej sprawie podzieleni.

Loading...


W ankiecie swój głos oddało 3600 osób. 52% ankietowanych (około 1800 osób) nie popiera nauczycieli i ich postulatu podwyżki o 1000 zł. Innego zdania jest 48% ankietowanych (ok. 1700 osób).

W piątek odbędzie się kolejna tura rozmów związków zawodowych nauczycieli z przedstawicielami rządu. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to 8 kwietnia w szkołach rozpocznie się protest.

Przypominamy, że w Bielsku-Białej 82 na 87 placówek oświatowych opowiedziało się za przystąpieniem do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Szczegółowo pisaliśmy o tym w artykule "Nauczyciele chcą protestować! 82 szkoły za strajkiem".

szkoła, klasa, lekcje
Bielszczanie podzieleni ws. protestu nauczycieli · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.