bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2019
  • wyświetleń: 6239

W Komorowicach Śląskich powstanie nowa szkoła podstawowa

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zapowiedział, że zgodnie z wolą mieszkańców Komorowic Śląskich w dzielnicy zostanie utworzona nowa placówka oświatowa - Szkoła Podstawowa nr 30.

Reklama

szkoła podstawowa nr 29
Szkoła przy ulicy Mazańcowickiej - dawna SP30 · fot. komorowice.pl


Pierwsze pozytywne sygnały w tej sprawie usłyszeli mieszkańcy Komorowic Śląskich, którzy przyszli na marcowe zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Śląskie.

Teraz wypowiedział się w tej sprawie sam prezydent. - Dostosuje się do woli mieszkańców. Myślę, że na kolejnej sesji będzie uchwała, która powoła do życia nową szkołę w Komorowicach Śląskich - poinformował Jarosław Klimaszewski.

Największą zagadką jest obwód nowej szkoły. Gdyby do Szkoły Podstawowej przy ulicy Mazańcowickiej uczęszczały tylko dzieci z Komorowic Śląskich, to byłaby to bardzo mała placówka. Jak wynika z danych MZO w Komorowicach Śląskich mieszka: 37 dzieci z rocznika 2012, 38 dzieci z rocznika 2013 oraz 31 dzieci z rocznika 2014.

Wszystko wskazuje więc na to, że nowa placówka będzie "dopełniana" dziećmi z Komorowic Krakowskich. Przypominamy, że przed utworzeniem gimnazjów, obwód dawnej SP30 obejmował także osiedle w Komorowicach Krakowskich.

ab / bielsko.info

źródło: www.komorowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.