bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2019
  • wyświetleń: 5884

W opuszczonych mieszkaniach powstanie placówka dla seniorów

Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na remont i przebudowę części parteru budynku przy ulicy Partyzantów w celu utworzenia Dziennego Domu "Senior +".

Reklama

dom, mieszkanie, mieszkania, partyzantów
W opuszczonych mieszkaniach powstanie placówka dla seniorów · fot. UM Bielsko-Biała


Placówka dla seniorów powstanie w zabytkowym budynku przy ulicy Partyzantów 62. 10 lat temu obiekt, w którym wcześniej działała Szkoła Podstawowa, zaadaptowano na mieszkania komunalne. Najemcy lokali na parterze długo nie pomieszkali w wyremontowanym obiekcie. Ze względu na panującą na parterze wilgoć wywalczyli w mieście mieszkania zastępcze.

Przez kilka lat parter budynku stał opustoszały. Teraz władze miasta wpadły na pomysł, aby utworzyć tam dom dziennego pobytu dla seniorów. Urzędnikom udało się na ten cel zdobyć dotację w wysokości 300 tys. złotych z rządowego programu "Senior+".

partyzantów
W opuszczonych mieszkaniach powstanie placówka dla seniorów


Dzienny Dom "Senior+" będzie składać się z dwóch części: zespołu pracowni aktywności dziennej (219,0m²) oraz zespołu pracowni relaksacyjno-wypoczynkowej (pow. 98,1m²). W domu "Senior +" znajdą się m.in. biblioteka, pracownia audioterapii, sale wielofunkcyjne, strefa odpoczynku oraz gabinety terapii.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 4 miesiące na zrealizowanie robót.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.