Wiadomości
- 25 lutego 2019
- 26 lutego 2019
- wyświetleń: 3550
Utrudnienia w składaniu wniosków i odbiorze dowodów osobistych
Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego informuje, że w związku z wdrożeniem od 4 marca dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, tzw. e-dowodów, w najbliższym czasie przewidywane są pewne niedogodności związane ze składaniem wniosków oraz odbiorem dowodów osobistych. Wynika to z konieczności przeprowadzenia w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Centralnym Ośrodku Informatyki niezbędnych prac serwisowych.
W związku z powyższym w środę, 27 lutego czasowo wyłącza się możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty (wniosek można złożyć najpóźniej do 26 lutego do godz. 23.59). Usługa ta zostanie ponownie uruchomiona 4 marca.
Z kolei w piątek, 1 marca sprawy dotyczące dowodów osobistych będzie można załatwić w Wydziale Spraw Obywatelskich najpóźniej do godz. 11.30, ponieważ od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia Urzędu nie będzie możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty oraz wydania dowodu.
Przyjmowanie wniosków na nowy e-dowód rozpocznie się w Wydziale Spraw Obywatelskich w poniedziałek, 4 marca, od godz. 7.30.
Z kolei w piątek, 1 marca sprawy dotyczące dowodów osobistych będzie można załatwić w Wydziale Spraw Obywatelskich najpóźniej do godz. 11.30, ponieważ od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia Urzędu nie będzie możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty oraz wydania dowodu.
Przyjmowanie wniosków na nowy e-dowód rozpocznie się w Wydziale Spraw Obywatelskich w poniedziałek, 4 marca, od godz. 7.30.
ZOBACZ TAKŻE
Presja branży zadziałała? Ministerstwo Finansów luzuje przepisy SENT dla ubrań i butów
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Plac Żwirki i Wigury do zmiany, ale mieszkańcy pytają o parkingi. Czy będzie kompromis?
Rzeka Biała bliżej mieszkańców? Propozycja stworzenia nadbrzeżnych tras rekreacyjnych
Ulica Szkolna do remontu? Pojawił się apel o kompleksową modernizację i miejsca parkingowe
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











