Wiadomości

  • 25 lutego 2019
  • 26 lutego 2019
  • wyświetleń: 2849

Utrudnienia w składaniu wniosków i odbiorze dowodów osobistych

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego informuje, że w związku z wdrożeniem od 4 marca dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, tzw. e-dowodów, w najbliższym czasie przewidywane są pewne niedogodności związane ze składaniem wniosków oraz odbiorem dowodów osobistych. Wynika to z konieczności przeprowadzenia w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Centralnym Ośrodku Informatyki niezbędnych prac serwisowych.

W związku z powyższym w środę, 27 lutego czasowo wyłącza się możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty (wniosek można złożyć najpóźniej do 26 lutego do godz. 23.59). Usługa ta zostanie ponownie uruchomiona 4 marca.

Z kolei w piątek, 1 marca sprawy dotyczące dowodów osobistych będzie można załatwić w Wydziale Spraw Obywatelskich najpóźniej do godz. 11.30, ponieważ od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia Urzędu nie będzie możliwości złożenia wniosku o dowód osobisty oraz wydania dowodu.

Przyjmowanie wniosków na nowy e-dowód rozpocznie się w Wydziale Spraw Obywatelskich w poniedziałek, 4 marca, od godz. 7.30.

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.