bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 3312

Wszystkie mecze Mistrzostw Świata U20 pokaże Telewizja Polska

Telewizja Polska pokaże Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. W ramach tego prestiżowego turnieju zostaną rozegrane aż 52 mecze na 6 stadionach w Polsce, w tym w Bielsku-Białej

Stadion Miejski
Stadion Miejski w Bielsku-Białej · fot. Dron Media - Szkolenia VLOS/Aerial Productions


Po raz pierwszy oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA mistrzostwa świata zawodników do lat 20
odbędą się w naszym kraju. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na Antenach Telewizji Polskiej, a
już 24 lutego br. Jedynka i TVP Sport o godz. 17.30 pokażą ceremonię losowania tej imprezy.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 odbywają się co dwa lata od 1977 roku. W turnieju swoje kariery zaczynali wielcy piłkarze m.in.: Diego Maradona, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Mohamed Salah, Andres Iniesta czy Harry Kane. Polska będzie piątym europejskim gospodarzem tej imprezy.

Turniej odbędzie się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 roku w sześciu Miastach Gospodarzach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach. W mistrzostwach zagrają 24 zespoły z całego świata, w tym reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Magierę.

Prawo gry na polskich stadionach zapewniły sobie już 24 reprezentacje - Europa: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; Azja: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar; CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras; Oceania: Nowa Zelandia i Tahiti; Ameryka Południowa: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali.

Najwięcej transmisji z meczów młodych zawodników obejrzą widzowie TVP Sport. Spotkania będą także dostępne na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Jednocześnie organizatorzy przypominają, że bilety na pierwszy w historii turniej FIFA na polskiej ziemi będą dostępne od 26 lutego w dwóch kategoriach, zaczynając od 10 złotych. Jedyna oficjalna platforma do zakupu wejściówek będzie dostępna pod tym adresem: FIFA.com/tickets/U20WC

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.