bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2019
  • wyświetleń: 3100

Godzinna wystarczyła, żeby śnieg sparaliżował ruch na drogach

Obfite opady śniegu między godziną 7.00 a 8.00 i poranne oblodzenia skutecznie utrudniły wielu osobom dojazd do pracy.

zima
Utrudnienia na ul. Zagrody w Hałcnowie. Samochód ciężarowy utknął na podjeździe · fot. Bielskie Drogi


Tradycyjnie najgorsza sytuacja była w rejonie wzniesień - m.in. w Hałcnowie i Lipniku. Miejscami występuje oblodzenie dróg.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd.

Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.