bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2012
  • 9 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1559

Umacniają brzegi Białej

Najpierw ciężarówki przywiozły ogromne ilości gruzu. Potem pojawił się ciężki sprzęt, za pomocą którego gruz trafia do koryta płynącej przez Bielsko-Białą rzeki Białej.

Pracom przyglądają się gapie. - Coś niepokojącego dzieje się z Białą koło ratusza. Wygląda to tak, jakby ją zasypywano - zatelefonował do nas zaniepokojony czytelnik i powiedział, żebyśmy nie śmiali się z jego podejrzeń, bo pamięta, jak w mieście przykrywano koryto innej rzeki, Niwki. Dzisiaj rzeka ta płynie pod ul. Stojałowskiego.

Zaniepokojonych mieszkańców uspokajamy: to, co teraz dzieje się nad rzeką, to część prac związanych z umacnianiem Białej. - Występowaliśmy o wykonanie takich prac jeszcze po powodzi w 2010 roku - mówi Szymon Gąsowski z biura prasowego bielskiego urzędu miejskiego. W ramach prac umocnione zostaną m.in. mury oporowe. Pieniądze na ten cel przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.