Wiadomości

  • 1 lutego 2019
  • wyświetleń: 2824

8 pomysłów na niezapomniane i niebanalne wesele

Materiał partnera:

Planujesz ślub w tym roku i chcesz, by Twoja uroczystość była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju? Poznaj najmodniejsze oraz najbardziej oryginalne pomysły na wesele - być może znajdziesz wśród nich idealny sposób na swój wymarzony ślub!

szybka gotówka


1. Ślub w plenerze w stylu amerykańskim



Wszyscy wiemy, jak wyglądają śluby w Stanach Zjednoczonych, dzięki filmom z Hollywood. Do najważniejszych elementów uroczystości w tym stylu bez wątpienia należą: orszak identycznie ubranych druhen, a także ślub w plenerze np. w pięknie ozdobionej altanie oraz wesele odbywające się w tym samym miejscu, częściowo na świeżym powietrzu, częściowo we wnętrzu. Do charakterystycznych akcentów wesel po amerykańsku należą także: ogromny tort, przemowy oraz nieco koktajlowy charakter imprezy.

2. Wesele rustykalne po polsku



Jest to propozycja dla tradycjonalistów, którym marzy się polskie wesele na wsi. Najlepiej zorganizować je latem np. w klimatycznej stodole lub w domu weselnym stylizowanym na wiejski dworek. O rustykalnym, czyli wiejskim charakterze uroczystości decydują w tym przypadku dekoracje wykorzystujące motywy ludowe np. wzory łowickie, tradycje np. witanie Pary Młodej chlebem i solą, czy wreszcie „swojskie” menu. Aż się prosi, by na weselu rustykalnym serwowane były proste, wiejskie potrawy typu pieczone prosię, wiejski chleb, domowe wędliny i sery, czy domowe wino.

3. Green wedding - ekologiczne wesele



Moda na ekologię zatacza coraz większe kręgi i dla niektórych staje się stylem życia, który chcą również uwzględnić podczas uroczystości związanej ze ślubem. Na czym polega wesele eko? Oczywiście na uwzględnieniu przy jego organizacji zasad ochrony środowiska naturalnego, czyli na przykład minimalizowania ilości odpadów, czy zużycia energii. Stroje Państwa Młodych powinny być wykonane z naturalnych tkanin (bawełna, len, jedwab), do kościoła lub urzędu powinni podjechać rykszą, a nie samochodem, a weselne menu powinno składać się głównie ze świeżych warzyw i owoców.

4. Wesele na luzie z food trucker



Jest to niebanalny pomysł na zorganizowanie letniego wesela w ogrodzie, gdzie gośćmi będą głównie młodzi ludzie. Zamiast stołów pokrytych sztywnymi białymi obrusami sprawdzą się tu proste drewniane ławy, a zamiast wyszukanych dekoracji wystarczy kilka lampionów i wstążek. Najważniejszym punktem imprezy będzie food truck, do którego goście będą samodzielnie podchodzić w celu odebrania potraw i napojów.

5. Wesele w stylu retro jak w Wielkim Gatsby



„Wielki Gatsby” to książka F. Scotta Fitzgeralda, która znana jest szerzej dzięki bardzo udanym ekranizacjom. Akcja powieści toczy się w latach 20. XX wieku i opisuje losy tytułowego bogacza, którego jedną z ulubionych rozrywek było organizowanie pełnych przepychu przyjęć. Szalone lata 20. to piękne stroje, wyszukane potrawy i efektowne dekoracje w stylu glamour, hektolitry szampana oraz złota era jazzu i imprez w rytmie fokstrota i charlestona. Wesele w tym stylu z pewnością zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom!

6. Wesele jak za czasów PRL



Dla wielu osób PRL kojarzy się wyłącznie z biedą, szarością i pustymi półkami w sklepach. Okazuje się jednak, że ten okres w dziejach Polski fascynuje mnóstwo młodych osób, które często chcą wykorzystać go przy organizacji swojej uroczystości weselnej. Pomysłów na wesele w stylu PRL może być wiele - z pewnością Para Młoda do ślubu powinna pojechać autem z tamtej epoki np. Fiatem 125p, Syrenką lub Polonezem. Impreza może odbyć się po prostu w remizie ozdobionej jedynie balonami lub tandetnymi bibułkami. W menu weselnym nie powinno zabraknąć takich hitowych dań tamtych czasów jak zimne nóżki, flaczki, sałatka jarzynowa, czy śledzie, a także takich napojów jak kolorowa oranżada oraz czysta wódka.

7. Kameralne przyjęcie weselne dla melomanów



Nie wszyscy chcą organizować huczne wesele na 200 osób, ponieważ wiąże się ono z bardzo wysokimi kosztami. Wiele Młodych Par decyduje się więc na skromny, ale uroczysty obiad w eleganckiej restauracji. Aby nie było zbyt banalnie i nudno, takie przyjęcie można urozmaicić poprzez wynajęcie profesjonalnego muzyka, który będzie grał na żywo np. na fortepianie. Kameralne przyjęcie w restauracji to tylko jeden ze sposobów na oszczędności - na blogu Szybkiej Gotówki znaleźć można obszerny poradnik na temat tego, ile kosztuje wesele i jak można ograniczyć wydatki.

8. Wesele w stylu boho



Styl boho nawiązuje do mody i stylu życia hippisów oraz artystycznej bohemy, których wyróżniało łamanie konwenansów i chęć życia w zgodzie z naturą, a nie według narzuconych zasad współczesnego świata konsumpcjonizmu. Wesela w stylu boho są bardzo modne, ponieważ nie są tak sztywne jak tradycyjne uroczystości. Kobiety pokochały lekkie i zwiewne sukienki w stylu boho, najczęściej wykonane z koronki, bez tiulów, falban i dziwnych ozdób, do których zamiast wyszukanego bukietu pasuje zwykła wiązanka polnych kwiatów. W uroczystości w tym stylu ważną rolę odkrywają etniczne dekoracje i ozdoby (pióra, koronki, kwiaty), akcenty ekologiczne (np. odręcznie napisane zaproszenia na szarym papierze), a także dość swobodny charakter uroczystości.