bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2019
  • 27 stycznia 2019
  • wyświetleń: 17777

Budowa największego kompleksu magazynowego na Podbeskidziu

Przy drodze ekspresowej S52 powstaje olbrzymia hala magazynowa. To kolejna inwestycja firmy Panattoni Europe w Bielsku-Białej.

Budowa Panattoni Park Bielsko-Biała III - 21.01.2019 · fot. bielsko.info


Deweloper rozpoczął swoją czwartą inwestycję w naszym mieście. Jest nią Panattoni Park Bielsko-Biała III - największa na Podbeskidziu inwestycja magazynowa, o powierzchni blisko 68 500 m kw. Inwestycja będzie realizowana w dwóch fazach - pierwsza obejmie budowę obiektu o powierzchni blisko 27 tys. m kw., z czego ponad 11 tys. m kw. zostało już wynajęte - 7500 m kw. zajmie Seifert Logistics Group, który będzie prowadzić operacje logistyczne w regionie, zaś 3600 m kw. zagospodaruje firma branży wyposażenia wnętrz, dla której obiekt będzie nie tylko zapleczem magazynowym sklepu, ale i punktem odbioru towarów dla klientów.

- Górny Śląsk to obszar o statusie jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów magazynowych w Europie, o czym świadczą realizacje Panattoni Europe w Czeladzi, Gliwicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i w zawsze ważnej dla nas Bielsku-Białej. Śmiało mogę powiedzieć, że Panattoni stawiało swoje pierwsze kroki w Europie właśnie na Podbeskidziu, tworząc nieistniejące wówczas zaplecze magazynowe w Bielsku-Białej. Panattoni Park Bielsko-Biała III to nasza czwarta inwestycja na Podbeskidziu. Oprócz własnych kompleksów magazynowych, Panattoni Europe zrealizowało również inteligentną fabrykę dla GE Energy Management, dostarczając tym samym łącznie blisko 176 tys. m kw. - komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe.

Panattoni Park Bielsko-Biała III
Wizualizacja Panattoni Park Bielsko-Biała III · fot. Panattoni


Bielsko-Biała i jej obszar metropolitarny stwarzają idealne warunki dla dystrybucji i handlu na rynek środkowoeuropejski, co wynika z położenia okręgu - niedaleka odległość od czeskiej Ostravy i słowackiej Żyliny oraz Aglomeracji Śląskiej i Krakowa. Dodatkowo, położenie miasta na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych, wiodących do granicy z Republiką Czeską oraz do granicy z Republiką Słowacką, sprzyja dynamicznemu rozwojowi miasta.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.