bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6771

Dron sprawdzał skład dymu tylko przez jeden dzień

Dotychczas tylko przez jeden dzień Straż Miejska w Bielsku-Białej wykorzystywała dron firmy Flytronic do analizy składu chemicznego dymu wydobywającego się z domów jedno i wielorodzinnych.

Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów - 7.01.2019
Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów - 7.01.2019 · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


7 stycznia Straż Miejska rozpoczęła kontrolę niskiej emisji z wykorzystaniem dronów. Tego dnia przeprowadzono 20 analiz składu chemicznego dymu. W jednej z przeprowadzonych kontroli strażnicy ujawnili wykroczenie polegające na spalaniu biomasy stałej o wilgotności powyżej 20%. Wobec właściciela nieruchomości wyciągnięto sankcję przewidzianą prawem.

Od tego dnia dron ani razu nie był używany. - Dron jest do dyspozycji Straży Miejskiej w danym dniu operacyjnym po wcześniejszym uzgodnieniu z firmą Flytronic oraz przy właściwych warunkach atmosferycznych umożliwiających bezpieczne loty. Terminy są uzgadniane na bieżąco ze Strażą Miejska w Bielsku-Białej - poinformował Grzegorz Gładysz, komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej.

Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów - 7.01.2019
Kontrole niskiej emisji z użyciem dronów - 7.01.2019 · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Współpraca z firmą Flytronic zakłada 10 dni operacyjnych drona. Wspólne kontrole z dronami Flytronic S.A, Straż Miejska w Bielsku-Białej będzie prowadzić do 31.03.2019 r.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.