bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4793

[ZDJĘCIA] Intensywne opady śniegu! Utrudnienia na wielu drogach

Dziś od wczesnych godzin porannych w Bielsku-Białej intensywnie pada śnieg. Większość dróg w mieście jest przykrytych warstwą białego puchu. Samochody mają problemy z poruszaniem się na wielu drogach.

Intensywne opady śniegu w Bielsku-Białej - 10.01.2019 · fot. bielsko.info, Kamil


Bielskie Drogi informują, że najgorsza sytuacja jest na wszystkich drogach ze wzniesieniami. Na ulicy Cieszyńskiej autobusy z Wapienicy mają spore problemy z wjazdem na wzniesienie przy lotnisku. Podobna sytuacja występuje na ulicy Hałcnowskiej.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd.

Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.