Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 grudnia 2018
  • 27 grudnia 2018
  • wyświetleń: 13796

[WIDEO] VI Góralska Pasterka w Straconce za nami. Tłumy w świątyni

Dźwięki kolęd i pastorałek granych na góralską nutę rozbrzmiewały w bielskiej Straconce w Wigilię Bożego Narodzenia. To tradycyjna Góralska Pasterka, organizowana po raz szósty w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej.

VI Góralska Pasterka w Straconce - 25.12.2018 · fot. sid / bielsko.info


Po raz szósty górale spotkali się w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia, aby przywitać Syna Bożego. Szeregi Góralskiej Orkiestry Pasterkowej zasilili muzycy w każdym wieku. Usłyszeliśmy znane wszystkim kolędy i pastorałki, których teksty były ponadto wyświetlane dla wszystkich na ekranie.

- Pasterkowe nabożeństwo jest góralską, pasterską tradycją. W tę wyjątkową noc w kościele w bielskiej Starconce pojawią się między innymi górale z Podhala, Żywiecczyzny, Koniakowa czy Istebnej - zdradzał przez wydarzeniem Michał Dobija, jeden z organizatorów góralskiej pasterki.

Góralska Pasterka w Straconce co roku przyciąga tłumy wiernych. Przed kościołem ustawiono telebim dla tych, którym nie udało się wejść do środka. Tradycją stało się już wspólne śpiewanie z góralami także po zakończonej mszy. Bez sarny nie wyjdziecie! - z humorystycznym zacięciem krzyknął ktoś z tłumu wiernych, tak więc na zakończenie podobnie jak w ubiegłych latach zaśpiewano "Sarnę". Ostatni kolędnicy opuścili świątynię chwilę przed godziną 3:00.Podobnie jak w ubiegłych latach, na naszej Facebookowej stronie można było na żywo posłuchać kolędników.

Zapis relacji na żywo

Loading...

Loading...

Loading...

new, sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.