bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2012
  • wyświetleń: 3925

Marzą o pracy w mundurze

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w przyszłości zamierzają związać swoją karierę zawodową z policją zapoznali się z pracą bielskich policjantów. Spotkanie zorganizowano w związku z ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości”.

"Dzień przedsiębiorczości" jest akcją organizowaną przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Projekt sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Dzień Przedsiębiorczości z policją · fot. Policja


Dzięki kilkugodzinnym praktykom w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. Pozyskali informacje o wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. Zapoznali się z organizacją, zarządzaniem i strukturą bielskiej policji.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu, w tym uzbrojenia znajdującego się na wyposażeniu policjantów z Grupy Szybkiego Reagowania Wydziału Prewencji. Uczniowie wysłuchali też praktycznych porad asp. Roberta Waligóry z Zespołu do Walki z Przestępczością Komputerową. Dowiedzieli się między innymi jak unikać zagrożeń w internecie. Śledczy przestrzegał także przed używaniem nielegalnego oprogramowania, jego uzyskiwaniem i kopiowaniem oraz konsekwencjach prawnych popełniania tych przestępstw.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.