bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 września 2018
  • wyświetleń: 1663

Posłanka organizuje spotkanie z koordynatorką projektu Sprawa Polek

Bielska posłanka Mirosława Nykiel organizuje spotkanie z cyklu "Sprawa Polek", którego gościem specjalnym będzie koordynatorka projektu posłanka Monika Wielichowska oraz kandydat na prezydenta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

nykiel, platforma
Mirosława Nykiel · fot. bielsko.info


- Rok 2018 jest rokiem wielkich jubileuszu. To nie tylko 100-leci odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też 100-lecie uzyskania praw wyborczych dla kobiet - nakreśla tło akcji Mirosława Nykiel.

Posłana podkreśla też swoje zaangażowanie w sprawy Polek. - Od momentu, gdy zostałam parlamentarzystką staram się działać na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet w różnych obszarach. Od 8 lat odbywają się pod moim patronatem Regionalne Kongresu Kobiet. Finał 8. Kongresu odbędzie się w sobotę na Zamku Sułkowskich - dodaje posłanka

Już w najbliższy piątek o godz. 15:00 w restauracji Al Caminetto (plac Św. Mikołaja 2) odbędzie się spotkanie z cyklu "Sprawa Polek". Dla organizatorek duże znaczenie ma obecność kandydata na prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

- Chcemy wykorzystać atmosferę wyborów samorządowych dla zapoznania naszego kandydata z tematyką spraw kobiet. Mamy nadzieję, że uda się nam sprawić, by sprawy kobiet te stały się jednymi z jego priorytetów w czasie ewentualnej przyszłej kadencji - puentuje posłanka Nykiel.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.