Wiadomości

  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 29596

Ktoś zmienia nazwy szkół w Google Maps. Na liście również Bielsko-Biała

Od kilku dni w popularnym serwisie Google Maps trwają spore roszady w kwestii nazw szkół. W całej Polsce grupa żartownisiów, bo ciężko tutaj podejrzewać jedną osobę, zmienia tzw. wizytówki Google. Efekty tych żartów widać również na mapie Bielska-Białej.

Ktoś zmienia nazwy szkół
Tak teraz wygląda wizytówka Zespółu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w naszym mieście · fot. Mapy Google


Wizytówka Zespółu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej została zamieniona na "Zespół Szkół Gotujemy Żremy i nie tyjemy". To nie jedyna szkoła, która padła ofiarą żartu ze strony internautów. Wertując serwis Google Maps znaleźliśmy zmiany m.in. w takich placówkach jak Zespół Szkół Ekonomicznych, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika i Zespół Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych.

Serwis Google Maps oferuje możliwość zmiany nazw konkretnych obiektów i innych danych takich jak np. godziny otwarcia, typ działalności i udogodnienia dla odwiedzających. Dzieje się tak w przypadku obiektów, które nie mają swojego potwierdzonego i zweryfikowanego administratora.Wtedy każda zmiana musi być poparta przez konkretną grupę innych użytkowników. W ten sposób serwis jest prawie zawsze aktualny, a wybierając się do danego obiektu, możemy zapoznać się z godzinami otwarcia i opiniami użytkowników. W przypadku rozsądnego korzystania ta forma aktualizacji dobrze sprawdza się na całym świecie. Twórcy serwisu Google Maps najwidoczniej nie przewidzieli, że internauci z Polski popuszczą wodze fantazji i jakie mogą być tego konsekwencje.

Ktoś zmienia nazwy szkół
Wizytówka Zespołu Szkół Elektronicznych Elektrycznych i Mechanicznych · fot. Mapy Google


O sprawie zrobiło się głośno na serwisie Wykop, gdzie na głównej stronie pojawił się artykuł pt. Ktoś zmienia nazwy szkół w Polsce!

Niestety zmiany nazw to nie wszystko. W pewnych przypadkach internautom udało się zmienić typ placówki. Niektóre szkoły wirtualnie zmieniły się w kluby nocne, schroniska dla bezdomnych, zakłady dla chorych psychicznie lub kluby dla homoseksualistów.

Trzeba przyznać, że z perspektywy nastolatka uczęszczającego do szkoły wszystko może wyglądać zabawnie, ale do śmiechu nie będzie dyrekcji. Każdy, kto miał styczność z usługami Google Maps wie, że odkręcenie tych zmian będzie pracochłonne.

Ktoś zmienia nazwy szkół
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika · fot. Mapy Google


ZSE
Zespól Szkół Ekonomicznych · fot. Mapy Google

sid / bielsko.info

źródło: Mapy Google, Wykop.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.