bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 września 2018
  • wyświetleń: 9398

Bielsko-Biała najlepszym miastem do życia w województwie śląskim

Nasze miasto uplasowało się na czternastym miejscu w kraju i pierwszym w województwie śląskim w najnowszym rankingu jakości życia opublikowanym przez tygodnik "Polityka". Ranking został przygotowany przez ekspertów "Polityki" oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

rynek, starówka,
Bielsko-Biała najlepszym miastem do życia w woj. śląskim - tak wynika z rankingu Polityki i AGH · fot. bielsko.info


Autorzy tworząc to zestawienie, wzięli pod uwagę miasta na prawach powiatu. Określili w nim dziesięć obszarów wpływających na jakość życia takich jak: edukacja, praca, mieszkania, środowisko, zdrowie, bezpieczeństwo, czas wolny, samorząd oraz transport i łączność.

Podstawowym założeniem, jakim kierowali się w przygotowaniu indeksu 2018, było zapewnienie wysokich standardów metodologicznych i eliminacja uznaniowości.

Do analiz wykorzystano wyłącznie obiektywne z założenia i ogólnodostępne dane statystyczne zbierane w sposób systematyczny. Źródłem danych dla zmiennych diagnostycznych są oficjalne, ogólnodostępne bazy (GUS, GIOŚ, UKE, MPiPS, MF).

Jak Bielsko-Biała wypadło w poszczególnych kategoriach? Można to zobaczyć na specjalnie przygotowanym wykresie.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.