bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 3964

W Komorowicach znów będą dygitalizować stare zdjęcia

Za nami:

W niedzielę 23 września w Komorowicach odbędzie się druga edycja Akcji Archiwizacji. Motywem przewodnim kolejnej odsłony inicjatywy organizowanej przez Stowarzyszenie Komorowice jest nawiązanie do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

komorowice
Ulica Jana Chrzciciela. W tle stary i nowy kościół w Komorowicach · fot. komorowice.pl


Pierwsza edycja Akcji Archiwizacji, która odbyła się 25 lutego br., okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzięki uprzejmości mieszkańców, Stowarzyszenie Komorowice pozyskało około 20 dokumentów oraz prawie 200 zdjęć, a także sporo kontaktów, opowieści i tropów bardzo cennych do tworzenia monografii Komorowic.

Kolejna odsłona akcji wiąże się bezpośrednio ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Stowarzyszenie Komorowice apeluje do mieszkańców Komorowic, zarówno tych obecnych, jak i byłych, aby w niedzielę 23 września przynieśli do siedziby Stowarzyszenia Komorowice (Dom Kultury, ulica Olimpijska 16) zdjęcia i dokumenty związane z Komorowicami. Najciekawsze materiały zostaną opublikowane w kolejnym numerze Magazynu Komorowice, który ukaże się w listopadzie 2018 roku.

Warto wspomnieć, że wszystkie materiały, które zostaną udostępnione przez mieszkańców, po zdigitalizowaniu na miejscu, od razu zostaną zwrócone.

Celem "Akcji Archiwizacji" jest zebranie materiałów, które będą wykorzystane w tworzeniu planowanej monografii Komorowic. To główny cel Stowarzyszenia Komorowice, które zostało zarejestrowane pod koniec 2017 roku. Zachęcamy do polubienia strony Stowarzyszenia Komorowice na Facebooku. Ze Stowarzyszeniem Komorowice można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej stowarzyszenie@komorowice.pl. Pod ten adres można przesyłać również materiały historyczne.

Stowarzyszenie Komorowice

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.