Wiadomości

  • 3 lipca 2024
  • wyświetleń: 1274

"Zabrali" mieszkańcom boisko? Jak się okazuje - by szkolić młodzież

Mieszkańcy Komorowic przyzwyczaili się do korzystania z tamtejszego boiska, gdy nagle odebrano im tą możliwość. Jak się okazało, było ono w rękach prywatnych, a dziś służy szkoleniu młodych piłkarzy Podbeskidzia.

boisko, piłka, mecz
fot. pixabay.com


W sprawie wyjaśnienia przyczyn zamknięcia boiska w Komorowicach dla mieszkańców w bielskim Ratuszu interwencje podjął radny Rafał Leśkow.

- Boisko to stanowiło ważne miejsce rekreacji i aktywnego spędzania czasu dla lokalnej społeczności. Mieszkańcy Komorowic są niezadowoleni z faktu, że obecnie teren ten jest dostępny wyłącznie dla klubu sportowego TSP Podbeskidzie. W przeszłości, gdy funkcjonowały kluby LKS Komorowice, RKS FSM Komorowice oraz DKS Komorowice, boisko to było ogólnodostępne dla mieszkańców, młodzieży i dzieci, którzy chętnie spędzali łam czas na aktywnościach sportowych. Niestety, odkąd teren ten przejął TSP Podbeskidzie, boisko zostało zamknięte i stało się niedostępne dla mieszkańców - opisuje przedstawiciel bielszczan.

Jak dowiadujemy w bielskim Ratuszu, wspomniane boisko od 2003 roku stanowi własność prywatną, a od 2009 roku właścicielem jest BBTS Podbeskidzie, czyli klub sportowy prowadzący szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży oraz szkołę mistrzostwa sportowego.

- Na boisku piłkarskim prowadzone są przez BBTS Podbeskidzie zajęcia treningowe oraz organizowane są mecze ligowe drużyn młodzieżowych. Z uwagi na bardzo dużą liczbę grup szkoleniowych i organizowanych zajęć klub nie dysponuje wolnymi terminami, w których mógłby udostępniać boisko. Ponadto naturalna murawa na głównej płycie i konieczność utrzymania jej we właściwym stanie stanowi dodatkowe ograniczenie w dostępności - wyjaśnia Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał, iż w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego boiska, na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 funkcjonują dwa ogólnodostępne boiska wielofunkcyjne, z których mieszkańcy Komorowic mogą korzystać po godzinach pracy szkoły, do godziny 22.00.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.