bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2012
  • wyświetleń: 2720

Uratował mężczyznę z pożaru

Dzielnicowy z komisariatu I asp. Sebastian Substyk pierwszy pojawił się na miejscu pożaru, który wybuchł w niedzielę po południu w kamienicy przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej. Z zadymionego mieszkania wyniósł 50-letniego mężczyznę.

W czasie obchodu dzielnicy policjant zauważył kłęby gęstego dymu wydobywającego się z mieszkania na drugim piętrze. W rozmowie z mieszkańcami ustalił, że straż pożarna jest w drodze.

Z relacji świadków wynikało, że w mieszkaniu może przebywać właściciel. Mężczyzna nie reagował na pukanie do drzwi. W obawie o jego życie i zdrowie dzielnicowy wyważył drzwi.

W mieszkaniu na gazie paliło się naczynie. Mundurowy szybko ugasił pożar i otworzył okna. W sypialni na łóżku leżał właściciel, którego dzielnicowy wyprowadził na zewnątrz. Wszystko wskazuje na to, że dzięki szybkiej reakcji uratował mu życie.

Wezwane na miejsce pogotowie udzieliło poszkodowanemu pomocy. Mężczyzna uległ lekkiemu zatruciu tlenkiem węgla. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.