Wiadomości

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 7736

Na scenę wkroczy kolejny poważny kandydat na prezydenta?

Wbrew niektórym informacjom medialnym, komitet "Kukiz'15" ciągle rozważa start w wyborach samorządowych w Bielsku-Białej. Decyzję powinniśmy poznać lada dzień. Kandydatem na prezydenta Bielska-Białej ma zostać poseł Jerzy Jachnik. Na listach do Rady Miejskiej mają znaleźć się m.in. członkowie partii Wolność.

paweł kukiz, jerzy jachnik
Paweł Kukiz i Jerzy Jachnik · fot. mat. prasowe


Poseł Jerzy Jachnik ze stowarzyszenia "Kukiz'15" nie ukrywa, że sprawa wystawienia kandydatów do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej oraz kandydata na prezydenta miasta jest nadal aktualna.

- Jest rozważana taka opcja. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Jeśli uda nam się zebrać merytorycznych kandydatów do Rady Miejskiej, to wystawimy również kandydata na prezydenta miasta. Obiecałem, że jeśli wystawimy kandydatów do rady, to ja powalczę o urząd prezydenta - mówi Jerzy Jachnik.

Poseł dodaje, że "Kukiz'15" postanowił w niestandardowy sposób podejść do wyborów samorządowych. - Chcemy otworzyć samorządy na obywateli, dlatego apelowaliśmy i apelujemy do wszystkich potencjalnych kandydatów, żeby sami się do nas zgłaszali. Oczywiście my ich sprawdzamy i z nimi rozmawiamy - dodaje Jerzy Jachnik.

Parlamentarzysta krytycznie mówi o koalicji "Twój Samorząd", z którą "Kukiz'15" nie doszedł do porozumienia. - Spotkałem się z nimi, ale to nie miało sensu. To była amatorka. Na zasadach faktów dokonanych chcieli, abyśmy to my startowali spod ich szyldu. Ten "Twój Samorząd" nie miał żadnych szans - komentuje poseł.

Z ustalonych przez nasz portal informacji wynika, że z ewentualnej listy komitetu "Kukiz'15" w wyborach do Rady Miejskiej wystartuje m.in. Bronisław Foltyn z partii Wolność.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.