Wiadomości

  • 9 września 2018
  • wyświetleń: 6840

Spłonął hotel dla psów. W internecie trwa zbiórka na jego odbudowanie

W piątek, 24 sierpnia w budynku przy ulicy Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach wybuchł pożar. W obiekcie prowadzony był hotel dla psów. Pożar zabrał zabrał właścicielom jedyne źródło dochodów. Teraz w internecie prowadzona jest zbiórka pieniędzy, która pomoże rodzinie stworzyć na nowo bezpieczne miejsce dla zwierząt.

Pożar w hotelu dla psów - 24.08.2018 · fot. sid / czecho.pl


- Miłość do "braci mniejszych" od zawsze gościła w naszym życiu. Cały czas gdzieś w dalekich marzeniach i planach było otwarcie hotelu dla psów, który pełnił by rolę bezpiecznego schronienia dla zwierzaków - czytamy na stronie zbiórki - piszą właściciele hotelu. - Końcem czerwca 2018 r otworzyliśmy nasz hotel, w budowę którego włożyliśmy wiele serca i pracy (cały obiekt hotelowy wykonaliśmy sami - praca od rana do nocy i tak dzień za dniem). W powstanie obiektu zainwestowaliśmy nasze całe oszczędności. Jednak nie zdołaliśmy się nim długo nacieszyć, gdyż nasze szczęście ktoś postanowił w najbardziej okrutny i bestialski sposób przerwać - czytamy na stronie zbiórki.

Do pożaru doszło w piątek, 24 sierpnia. - O godz. 6:20 obudził nas dziwny odgłos zza okna. Poderwaliśmy się na nogi, przez okno zobaczyliśmy, że palą się kojce dla zwierząt. Gdy tylko zauważyłem płomienie, pobiegłem otwierać bramki kojców próbując ratować psy. Wiedziałem, że w środku znajdują się uwięzione zwierzęta, które nie mają najmniejszych szans na przeżycie. W boksach tego ranka przebywało osiem zwierząt, 6 piesków zostało uratowanych. Niestety, dwa zginęły co wlewa jeszcze więcej smutku w nasze serca - relacjonuje właściciel obiektu, który sam został poparzony podczas ratowania psów.

Pożar w hotelu dla psów - 24.08.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży. Całkowitemu spaleniu uległy boksy, w których przebywały zwierzęta oraz sąsiednia przybudówka, w której miała powstać część zimowa hotelu dla psów. Doszczętnie spłonął także przydomowy garaż z całym wyposażeniem. Pożar naruszył też konstrukcję dachu powodując dziurę nad częścią mieszkalną oraz część elewacji budynku.

- Zabudowy hotelu dla psów nie zdążyliśmy jeszcze ubezpieczyć. Hotel był dla nas w chwili obecnej jedynym źródłem dochodu naszej rodziny. Zwracamy się do ludzi o dobrym sercu o finansowe wsparcie w celu odbudowy zniszczonej części domu. Pragnęlibyśmy jak najszybciej zabezpieczyć dach przed nadchodzącą jesienią. Dziękujemy za każdą wpłacaną złotówkę - apelują właściciele hotelu dla psów "Świerkowice".

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.