Wiadomości

  • 7 września 2018
  • 12 września 2018
  • wyświetleń: 45093

[WIDEO] W Bielsku-Białej otwarto pierwszy sklep charytatywny

Dziś punktualnie o godzinie 10.00 w Bielsku-Białej otwarto pierwszy sklep charytatywny - tzw. "charity shop". Sklep, który mieści się przy ulicy Piastowskiej 46, założyła Fundacja Sue Ryder.Do sklepu nieodpłatnie można przynosić wszystko to, co jest niepotrzebne, a jest w dobrym stanie i może przydać się innym - ubrania, buty, akcesoria, zabawki, książki, płyty, artykuły domowe.

Podarowane przedmioty zostaną wycenione i wystawione na sprzedaż, a osoba kupująca nada im nowe życie. Całkowity uzyskany dochód ze sprzedaży, będzie przekazywany na statutowe działania Fundacji Sue Ryder, jakimi są pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym oraz ubogim.

- Zależy mi bardzo, żeby sklep przynosił radość ludziom, które z niego korzystają. I tym, które przynoszą do nas dary i dają im drugie życie, a także tym osobom, które mogą skorzystać i kupić coś w dobrym stanie i dobrej cenie - mówi Ala Wuwer, kierowniczka sklepu.

Otwarcie sklepu charytatywnego przy ulicy Piastowskiej - 11.09.2018 · fot. bielsko.info


Fundacja Sue Ryder jest pionierem w Polsce jeśli chodzi o zakładanie sklepów charytatywnych. Pierwszy z nich fundacja założyła 20 lat temu w Warszawie.

- Od samego początku lady Sue Ryder chciała, żeby sklepy wspierały działalność fundacji, ponieważ w ten sposób możemy wziąć sprawy we własne ręce i próbować generować pieniądze na działalność statutową - mówi Piotr Łuczak, dyrektor Fundacji Sue Ryder. Dochód ze sprzedaży jest przekazywany jako wsparcie finansowe podopiecznych domów pomocy społecznej, hospicjów, oddziałów szpitalnych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Zachęcamy do odwiedzenia strony sklepu charytatywnego na Facebooku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.