Wiadomości

  • 7 września 2018
  • wyświetleń: 3709

Klub Gaja będzie zbierał makulaturę. Potem wykupi konie

W dniach 7-16 września Klub Gaja zaprasza wszystkich chętnych do oddania zużytego papieru, starych gazet, zeszytów czy kartonów do oznakowanego kontenera przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej.

konie, gaja
White Lady i Pegaz z wolontariusz · fot. Michał J Gadek / Klub Gaja


Już po raz dziesiąty mieszkańcy miasta i okolic będą mogli zaangażować się w akcję Klubu Gaja "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Zwierzęta, które czekają na pomoc, wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu na stan zdrowia, wiek i urazy psychiczne wynikające z traumatycznych przeżyć. Każdy z nas może im pomóc!

Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. W Polsce, wciąż na rzeź przeznacza się młode konie hodowane na mięso oraz te schorowane po ciężkich pracach polowych i leśnych oraz konie wykluczone ze sportu.

Dzięki akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" Klub Gaja wspiera m.in. utrzymanie, leczenie, terapię uratowanych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną. Jednymi z podopiecznych stowarzyszenia są White Lady i Pegaz, którego hodowano na mięso, by później sprzedać na rzeź. Został uratowany przez Klub Gaja 18 lat temu.

- Zbieranie makulatury jest bardzo prostym i skutecznym sposobem na poprawę stanu środowiska wokół nas, a zarazem takim działaniem, które każdy z nas może przeprowadzić w swoim domu, biurze szkole czy miejscu pracy. Trzeba pamiętać, że zbieranie makulatury to nie tylko ochrona drzew przed wycinką - 1 tona makulatury to uratowane przed wycinką ok. 17 drzew ale również zmniejszenie ilości zanieczyszczeń powstających przy produkcji papieru oraz ilości energii, która jest do tego procesu potrzebna - mówi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.