bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 września 2018
  • wyświetleń: 7604

[WIDEO] Przemysław Drabek zaprezentował pięć pomysłów

Przemysław Drabek spotkał się dziś z dziennikarzami. Na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Bielska-Białej zaprezentował pięć kluczowych założeń jego programu wyborczego - tzw. #piątkędrabka.Pięć kluczowych zagadnień, które przedstawił Przemysław Drabek, to efekt rozmów lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości z bielszczanami. Takowe były prowadzone przez radnych miejskich m.in. w trakcie wakacji w ramach dyżurów w biurze Prawa i Sprawiedliwości.

- Choć był to okres wakacyjny, mieszkańcy chętnie przychodzili na nasze dyżury. Odbyliśmy prawie 100 spotkań. W trakcie tych rozmów zrodziło się kilka istotnych rzeczy na program dla Bielska-Białej - mówił na Przemysław Drabek.

przemysław drabek
Przemysław Drabek · fot. bielsko.info


Kandydat na prezydenta Bielska-Białej zaprezentował pięć kluczowych pomysłów, które w Bielsku-Białej trzeba zrealizować "na już". Pierwszy z nich dotyczy mieszkalnictwa i zakłada, że na mieszkalnictwo komunalne miasto będzie przeznaczać w każdym roku 8 mln złotych. Kolejny pomysł dotyczy uruchomienia nowych programów stypendialnych dla specjalistów z dziedzin: zdrowia, edukacji, przedsiębiorczości działających w Bielsku-Białej.

Trzecią propozycją Przemysława Drabka jest wydzielenie z budżetu miasta 3 mln złotych na remont infrastruktury drogowej. Pieniądze zostałyby przeznaczone do dyspozycji Rad Osiedlowych. Kolejnym punktem #piątkidrabka jest wsparcie organizacji pozarządowych, w tym dodatkowe 300 tys. złotych na OSP oraz utworzenie Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy. Ostatnie zagadnienie dotyczy powołania koordynatora ds. służby zdrowia w mieście - "Lekarza Miejskiego".

#piątkadrabka to tylko kluczowe zagadnienia programu Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie pomysły PiS-u na rozwój Bielska-Białej mamy poznać już niebawem.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.