Wiadomości
- 4 września 2018
- wyświetleń: 10045
[WIDEO] Przemysław Drabek zaprezentował pięć pomysłów
Przemysław Drabek spotkał się dziś z dziennikarzami. Na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Bielska-Białej zaprezentował pięć kluczowych założeń jego programu wyborczego - tzw. #piątkędrabka.
Pięć kluczowych zagadnień, które przedstawił Przemysław Drabek, to efekt rozmów lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości z bielszczanami. Takowe były prowadzone przez radnych miejskich m.in. w trakcie wakacji w ramach dyżurów w biurze Prawa i Sprawiedliwości.
- Choć był to okres wakacyjny, mieszkańcy chętnie przychodzili na nasze dyżury. Odbyliśmy prawie 100 spotkań. W trakcie tych rozmów zrodziło się kilka istotnych rzeczy na program dla Bielska-Białej - mówił na Przemysław Drabek.

Kandydat na prezydenta Bielska-Białej zaprezentował pięć kluczowych pomysłów, które w Bielsku-Białej trzeba zrealizować "na już". Pierwszy z nich dotyczy mieszkalnictwa i zakłada, że na mieszkalnictwo komunalne miasto będzie przeznaczać w każdym roku 8 mln złotych. Kolejny pomysł dotyczy uruchomienia nowych programów stypendialnych dla specjalistów z dziedzin: zdrowia, edukacji, przedsiębiorczości działających w Bielsku-Białej.
Trzecią propozycją Przemysława Drabka jest wydzielenie z budżetu miasta 3 mln złotych na remont infrastruktury drogowej. Pieniądze zostałyby przeznaczone do dyspozycji Rad Osiedlowych. Kolejnym punktem #piątkidrabka jest wsparcie organizacji pozarządowych, w tym dodatkowe 300 tys. złotych na OSP oraz utworzenie Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy. Ostatnie zagadnienie dotyczy powołania koordynatora ds. służby zdrowia w mieście - "Lekarza Miejskiego".
#piątkadrabka to tylko kluczowe zagadnienia programu Prawa i Sprawiedliwości. Wszystkie pomysły PiS-u na rozwój Bielska-Białej mamy poznać już niebawem.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący temat[FOTO] Mateusz Morawiecki i Beata Szydło odwiedzili Bielsko-Białą. Byli premierzy spotkali się z mieszkańcami
Petycja z ponad 1500 podpisami trafiła do Ratusza. Młodzi apelują o bezpłatną komunikację dla uczniów
Radny alarmuje ws. sytuacji w ochronie zdrowia. „Na kolonoskopię trzeba czekać do 2030 roku”
5,3 mln zł dla Bielska-Białej na Polską Stolicę Kultury. Sejmik przyjął uchwałę
Windykacja, zaległe faktury i miejskie pieniądze. Rosną pytania o finanse TS Podbeskidzie
Gorący tematPoseł Bronisław Foltyn przemawiał w Sejmie z olbrzymim pudłem prezerwatyw i balonem w ręce
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







