Wiadomości

  • 1 września 2018
  • 2 września 2018
  • wyświetleń: 43285

[ZDJĘCIA] Podczas Pikniku Lotniczego rozbił się samolot

W sobotę około godziny 18:45 podczas bielskiego Pikniku Lotniczego rozbił się samolot. Statek uderzył w drzewa w pobliżu skrzyżowania Lotniczej i Zwardońskiej nieopodal płyty lotniska.

Samolot runął na ziemię podczas pikniku lotniczego - 1.09.2018 · fot. Adam Aljovich / www.aljovich.com


Samolot typu RWD-5 rozbił się tuż po starcie. Z relacji świadków wynika, że maszyna najprawdopodobniej osiągnęła zbyt małą prędkość startową. Po oderwaniu się od ziemi samolot przeleciał bardzo nisko nad ogrodzeniem, zawadził o znak drogowy i spadł w zarośla. Interweniowały służby ratunkowe będące w pobliżu na płycie lotniska.

Dwie osoby, które znajdowały się na pokładzie opuściły kabinę z pomocą świadków. 59-letni pilot i jego 70-letni pasażer, nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń ciała. Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, Policja i Prokuratura. Rejon skrzyżowania Zwardońskiej i Lotniczej był nieprzejezdny przez wiele godzin. Czynności śledczych zakończył się późno w nocy.

Samolot został poważnie uszkodzony - 2.09.2018 · fot. czytelnik Mateusz


Miejsce zdarzenianew, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.