bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5046

BBbike: rozstrzygnięto przetarg, jednak rowery wrócą dopiero wiosną

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

20 sierpnia Urząd Miejski w Bielsku-Białej wyłonił firmę, która ma być nowym operatorem systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Jednoślady będą dostępne dopiero wiosną 2019 roku.

bbbike, rower miejski
BBbike · fot. BikeU


Pierwszy przetarg na "zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej" w latach 2018-2022 został ogłoszony w październiku 2017 roku. Wykonawca został wyłoniony dopiero 29 stycznia 2018 roku, jednak po odwołaniu jednej z firm startujących w przetargu sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej.

Zgodnie z wyrokiem wydanym przez KIO, miasto musiało odrzucić ofertę BikeU, która wygrała pierwszy przetarg. Niestety całe postępowanie musiało zostać unieważnione, gdyż kolejna względem ceny oferta firmy S&T Services Polska Sp. z o.o., złożona na kwotę 3,418 mln złotych, przekroczyła o 418 tys. złotych środki, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

Kolejny przetarg ogłoszono w kwietniu br. Oferty poznaliśmy dwa miesiące później. Podobnie jak na początku 2018 roku ofertę złożyła firma Nextbike Polska (3,9 mln zł). Wpłynęła również oferta od spółki Egis Bike Polska (3,7 mln) - to grupa, w której skład wchodzi BikeU - dotychczasowy operator systemu BBbike w Bielsku-Białej.

bbbike, rower miejski
BBbike · fot. BikeU


Dopiero 20 sierpnia miasto dokonało wyboru wykonawcy. Organizacją systemu BBbike w latach 2018-2022 ma być firma Egis Bike Polska. Do końca sierpnia spółka Nextbike Polska może złożyć odwołanie od wyniku przetargu. Jeśli takowe nie wpłynie, miasto będzie mogło podpisać umowę z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą.

Niestety rowery miejskie wrócą do Bielska-Białej dopiero wiosną 2019 roku, gdyż zgodnie ze specyfikacją przetargu, firma otrzyma aż 3 miesiące na montaż stacji i uruchomienie systemu.

Przypominamy, że system BBbike zostanie rozbudowany do 24 stacji. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie prawie 200 rowerów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj