bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 1815

[WIDEO, ZDJĘCIA] Wzmożone kontrole samochodów ciężarowych

W miniony wtorek policjanci z bielskiej drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnym oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi.Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu - to wciąż główne przyczyny tych wypadków.

We wtorek w godz. 6.00 - 22.00 policjanci z drogówki prowadzili wzmożone działania kotrolno - represyjne pod nazwą "TIR". Szczegółowej kontroli poddawani byli kierujący pojazdami ciężarowymi. Mundurowi zwracali też uwagę na wyprzedzanie przez samochody ciężarowe w miejscach niedozwolonych oraz blokowanie lewego pasa i wynikające z tego utrudnianie ruchu innym uczestnikom.

Wzmożone kontrole samochodów ciężarowych na bielskich drogach - 14.08.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policja przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu na terytorium Polski, w dniach od 29 czerwca do 2 września 2018 r. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w dniach: w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00), w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00) i w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00).

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.