bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6847

Straż graniczna z Bielska-Białej zatrzymała obywateli Ukrainy

W miniony weekend funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 obywateli Ukrainy, z czego 4 zostało zatrzymanych przez strażników z Bielska-Białej. Wszyscy, za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów, otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani podczas prowadzonych kontroli legalności pobytu. W Żorach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali czworo obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy wracali z Czech na Ukrainę. Podczas kontroli okazało się, że posiadają oni wizy z prawem do pracy w Polsce. Jednak zatrudnienia w naszym kraju nie podjęli. Wyjechali do Czech, by tam pracować.

W stosunku do wszystkich zatrzymanych obywateli Ukrainy wszczęto postępowania administracyjne. Zakończyły się one wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Orzeczono także wobec nich czasowe zakazy wjazdu do Polski.

BM / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.