bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 lipca 2018
  • wyświetleń: 5137

Po wakacjach w portfelu wieje pustką? Co możesz z tym zrobić

Artykuł sponsorowany:

Lipcowe i sierpniowe wyjazdy są jednym z milszych okresów w całym roku, kiedy możemy wreszcie odetchnąć i otworzyć się na zupełnie nowe przeżycia w niecodziennych okolicznościach przyrody. To właśnie wtedy, w promieniach słońca, skaczemy na bungee, nurkujemy w morzu, pływamy na motorówkach, lepiej odczuwając możliwości swojego ciała. Po szalonych wakacjach często nasz portfel świeci pustkami, a w domu czekają rachunki, raty kredytu do zapłaty i - lada moment - zakup szkolnej wyprawki dla dziecka. W jaki sposób poprawić swoją sytuację finansową po urlopie? Poniżej kilka podpowiedzi.

linkhouse
Po wakacjach w Twoim portfelu wieje pustką? Zobacz, co możesz z tym zrobić

 

Znajdź dorywcze zajęcie po godzinach pracy etatowejChoć dodatkowa praca po normalnych codziennych zajęciach w firmie może wydawać się zbyt dużym obciążeniem, można pogodzić oba interesy ze sobą. Wystarczy dobrać dorywczą pracę do swoich zainteresowań. Warto też sprawić, żeby zajęcie to różniło się nieco od zajęć wykonywanych na co dzień. Na przykład, jeśli każdego dnia spędzasz długie godziny przed komputerem, niech Twoją dorywczą pracą staną się drobne prace ogrodowe świadczone sąsiadom albo sprzedaż na Allegro. Mózg poddany urozmaiconym czynnościom mniej się męczy.
 

Zaciskaj pasa na co dzień i żyj oszczędniej niż zazwyczajPo prostu wydawaj mniej niż zazwyczaj, aby przywrócić równowagę budżetowi domowemu. Wcale nie odczujesz drobnych wyrzeczeń, za to - patrząc na stan Twojego konta - na pewno zauważysz poprawę. W celu oszczędności możesz umówić się z kolegą z pracy i wspólnie podróżować autem do biura. W ten sposób każdy z Was zaoszczędzi na paliwie i eksploatacji samochodu, a także przyjemnie spędzi czas w drodze do pracy. Kolejne oszczędności możesz wygenerować, zabierając ze sobą kanapki i obiad zamiast stołować się na mieście lub korzystać z cateringu. Staraj się też nie pić zbyt często kawy na mieście albo z automatu - sięgaj po bezpłatną kawę zapewnioną przez firmę. Niewielkie kwoty sumują się po pewnym czasie do znaczącej puli pieniędzy.
 

Jeżeli musisz, sięgnij po pożyczkęChoć zadłużanie się nie jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów finansowych w dłuższej perspektywie, na krótką metę może ułatwić szybką spłatę zobowiązania, które nie może już dłużej czekać. Biorąc pożyczki pozabankowe, dobrze czytaj umowy, regulaminy oraz zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji. Pożyczki przez internet www.pozyczki-24.pl kuszą swoją wygodą i łatwą dostępnością, dlatego też są tak chętnie brane przez wiele osób potrzebujących pieniędzy „na już”. Dobrym wskaźnikiem tego, czy pożyczki online są dla Ciebie opłacalne, jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Za jej pomocą można łatwo sprawdzić, czy rozważane przez Ciebie pożyczki pozabankowe są naprawdę tak korzystne jak sugeruje to telewizyjna reklama. Zanim weźmiesz kolejny kredyt konsumpcyjny, zastanów się, czy kolejny przedmiot kupiony za nieswoje pieniądze jest Ci potrzebny właśnie w tej chwili. A może zakup może poczekać na lepsze czasy? Może do tego momentu jego cena spadnie? Pamiętaj też, że pożyczki na raty, niespłacone na czas, mogą stać się przyczyną do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Kolejne zadłużanie w sytuacji posiadanych już licznych zobowiązań powinno być absolutną ostatecznością. A może lepszym sposobem będzie zwiększenie zarobków i ograniczenie kosztów życia do czasu, aż wyjdziesz z długów? Przemyśl to dobrze i podejmuj odpowiedzialne decyzje.
 

Poszukaj oszczędności w domuOszczędności można znaleźć w wielu miejscach, nie tylko w sposobie dojazdu do pracy, ale również w trybie życia. Jeżeli na co dzień chętnie zamawiasz pizzę czy burgery online, przez jakiś czas z nich zrezygnuj. W ten sposób w portfelu zostanie Ci od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. W okresie zaciskania pasa możesz odpuścić sobie też kupowanie gotowych dań w słoiku, które nie dość, że wypadają drogo, to jeszcze nie służą Twojemu organizmowi, gdyż pełne są sztucznych barwników i konserwantów. Zamiast tego, zacznij samodzielnie gotować - może okazać się, że jesteś naprawdę w tym dobry. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, nie kupuj też wody butelkowanej - woda filtrowana w dzbanku zdecydowanie bardziej się opłaci i wyjdzie taniej za litr, nie tracąc przy tym ani na smaku, ani na właściwościach zdrowotnych. Pewne oszczędności można wygenerować również poprzez rezygnację z długich kąpieli w wannie na rzecz szybkiego prysznica.
 

Poszukaj tańszych rozrywek, lecz nie rezygnuj z zabawy całkowicieOszczędności możesz poszukać także w rozrywkach. W chwilach finansowego kryzysu wyjścia do kina zastąp filmami na VOD lub YouTube - znajdziesz tam prawdziwe perełki, o ile tylko zechcesz poszukać. Przez jakiś czas płatne koncerty w klubach możesz zamienić na bezpłatne wydarzenia w ramach letnich miejskich festiwali, które często są niebiletowane. Szczególnie w dużych miastach darmowych atrakcji jest naprawdę wiele, począwszy od imprez plenerowych, a skończywszy na zwiedzaniu miasta z przewodnikiem. Wystarczy się tylko trochę rozejrzeć, a na pewno dostrzeżesz możliwości bezpłatnej rozrywki - i to na całkiem dobrym poziomie.