bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2012
  • 8 marca 2012
  • wyświetleń: 4217

Nowa siedziba Centrum Kształcenia

W poniedziałek 5 marca odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej bazy dydaktycznej Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, które mieści się przy ulicy Piastowskiej. Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

Inwestycja polegająca na modernizacji budynków Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku i została zakończona w 2011r. Zabudowania mieszczą się u zbiegu ulic Krasińskiego i Piastowskiej. W ramach projektu kompleksową modernizację przeszły budynki A, B i C.

Nowa siedziba Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego · fot. UM Bielsko-Biała


27 sierpnia 2010 roku podpisano umowę z wykonawcą robót - firmą Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa - Kraków S.A. Całkowita wartość projektu modernizacji BCKUiP wyniosła: 13 884 266,43 zł. Projekt został sfinansowany w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (10 498 354,40 zł).

Zmodernizowana baza obejmuje dwie części:
- pierwsza przeznaczona jest na warsztaty krawieckie, mechatroniczne, energii odnawialnej, pracownię wytrzymałościową, samochodowe (elektroniki, hydrauliki),
- druga natomiast przeznaczona jest na potrzeby kształcenia ustawicznego
obejmującą sale lekcyjne, pracownie fizyki i chemii, informatyczne,
ekonomiki, bibliotekę oraz salę konferencyjną.

Celem bezpośrednim inwestycji było stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju społeczeństwa o wysokich kwalifikacjach zawodowych, poszukiwanych na rynku pracy. Obecnie w szkołach dla dorosłych kształci się w BCKUiP w zawodach: technik rachunkowości, technik handlowiec, technik mechanik, technik ogrodnictwa i technik budownictwa.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.