bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lipca 2018
  • wyświetleń: 4294

Tymczasowy areszt dla 67-latka za znęcanie się nad żoną

Nawet do 5 lat za kratami grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej. 67-letni bielszczanin podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 65-letnią żoną. W czasie kłótni napastnik znieważał i poniżał kobietę. Groził też pokrzywdzonej pozbawieniem jej życia.

Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszał zarzuty znęcania się nad małżonką.

Ustalono, że sprawca od kilku miesięcy dopuszczał się psychicznej przemocy wobec kobiety. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu kara 5 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.