bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lipca 2018
  • 6 lipca 2018
  • wyświetleń: 16766

Bielszczanie skarżą się na zmianę zasad segregacji odpadów

Do naszej redakcji dociera wiele krytycznych opinii ws. wprowadzonych 1 lipca nowych zasad segregacji odpadów. Bielszczanie skarżą się m.in. na harmonogram odbioru śmieci oraz dobór ilościowy i wielkościowy kubłów.

śmieci, kubły, segregacja, odpady
Dzwony na papier, metale i tworzywa sztuczne i szkło · fot. bielsko.info


Przypominamy, że od 1 lipca, w związku z wprowadzeniem przez Ministra Środowiska jednolitych zasad segregacji odpadów obowiązujących na terenie Polski, w Bielsku-Białej nastąpiła zmiana obowiązującego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Mieszkańcy zostali zobligowani do segregacji odpadów na siedem frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, pozostałości po segregowaniu oraz dodatkowo na nieruchomościach, na których powstają: popiół i odpady zielone.

- To co się dzieje teraz to jeden wielki skandal - żal się Pani Maria. - W czerwcu nie odebrano ode mnie śmieci według starych zasad. Teraz muszę wysypywać odpady z kubłów i segregować na nowo. Byłam w tej sprawie w Urzędzie Miejskim. Powiedziano mi, że na razie panuje chaos - dodaje bielszczanka.

śmieci
Bielszczanie skarżą się na zmianę zasad segregacji odpadów · fot. bielsko.info


Mieszkańcy osiedli skarżą się na dobór wielkościowy i ilościowy pojemników w altanach na śmieci. - Na altanach nie ma żadnych informacji jakie śmieci wrzucać do pojemników. Zafundowano nam bubel i w dodatku za duże pieniądze - dodaje inna internautka.

Część bielszczan dziwi się, że mimo konieczności segregacji odpadów na wiele frakcji, opłata śmieciowa wcale nie zmalała. Urzędnicy tłumaczą, że rynek odpadów wtórnych nasycił się, dlatego kwoty uzyskiwane z ich sprzedaży są niewielkie. Ponadto większe niż dotychczas koszty generuje sam odbiór odpadów.

A co Państwo sądzicie o nowych zasadach segregacji śmieci? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.