bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 3 lipca 2018
 • wyświetleń: 4275

Szkoła IDEA PLUS - Oferta skierowana dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany:

Szczyrk wzbogacił się o nową placówkę edukacyjną dla osób dorosłych, której oferta zgodnie z potrzebami rynku pracy skierowana jest do osób czynnych zawodowo oraz tych, którzy szukają pracy jak i dla osób młodych. Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona.

Szkoła IDEA


Policealna Szkoła i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych IDEA PLUS oferuje nauczanie na różnych kierunkach. W ofercie Policealnej Szkoły IDEA PLUS znajdują się ciekawe kierunki takie jak: 
 • Florysta (II semestry),
 • Opiekun Medyczny (II semestry)
 • Asystent Osoby Niepełnosprawnej (II semestry),
 • Technik BHP (III semestry),
 • Technik Administracji (IV semestry),
 • Technik Rachunkowości ( IV semestry),
 • Technik Turystyki Wiejskiej (IV semestry),
 • Technik Informatyk (IV semestry)
 • Technik Geodeta (IV semestry).


Idea


Nauka w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych IDEA PLUS trwa VI semestrów (dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum) lub IV semestry (dla absolwentów Zasadniczych Szkół Zawodowych) - OSTATNIA SZANSA DLA ABSOLWENTÓW ZSZ!

Szkoła wychodzi naprzeciw potrzebą zgłaszanym przez naszych słuchaczy. Na przykład osobą, z dużą przerwą w procesie kształcenia pomaga dostosować się w sposób kreatywny i przystępny do grupy wiekowej, w kwestii języka obcego Szkoła stwarza możliwości nauki od podstaw jak i dla osób zaawansowanych.

Szkoła IDEA PLUS jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. W szkole nie pobieramy wpisowego, oraz nie pobieramy opłat za egzaminy, indeksy czy wydawane świadectwa. W sekretariacie szkoły słuchacze otrzymują zaświadczenia do ZUS’u, MOPS’u itp.

Dni nauki nie jest dużo, ponieważ zajęcia odbywają się podczas dwóch weekendów w miesiącu w trakcie Roku Szkolnego. Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarzówny ul. Szkolna 9 w Szczyrku.

Jest to świetna okazja aby połączyć pracę zawodową i jednocześnie zdobywać wiedzę, nowy zawód, kwalifikacje. W ten sposób można poszerzyć swoją ofertę na rynku pracy, tym bardziej, że naszą ideą jest kształcenie zawodowe praktyczne. Co to oznacza dla słuchacza? Przede wszystkim to świetna okazja rozwoju w sposób przystępny i kreatywny, nabycie praktycznych umiejętności na wybranym kierunku - np. Na kierunku Technik BHP wykładowcami będą inspektorzy czynni zawodowo, którzy pokażą Naszym słuchaczom jak w praktyce prowadzić dokumentacje w zakresie BHP, jak nadzorować prace w zakresie BHP na stanowiskach pracy, jak opracowywać ocenę ryzyka zawodowego, przygotować się do Inspekcji PIP, PIS itp.

Asystent Osoby Niepełnosprawnej, Opiekun Medyczny oferta w tym kierunku wiąże się z pracą w Ośrodkach Pomocy Społecznej, Domach Opieki, Hospicjach czy po prostu opieką nad Osobą Niepełnosprawną, chorą, którą mamy w swoim domu. Zajęcia prowadzić będą terapeuci, pielęgniarki z dużym doświadczeniem zawodowym. Po ukończeniu tego kierunku istnieje możliwość podjęcia pracy w ramach rządowego programu „Dostępność Plus”.
Bardzo ciekawym kierunkiem jest również Florysta, na zajęciach praktycznych Słuchacze wykonują kompozycje florystyczne z żywych kwiatów np. kompozycje z zakresu florystyki żałobnej, świątecznej, komunijnej, ślubnej oraz okazjonalnej. Kierunek umożliwi każdemu po zdanym egzaminie zawodowych założenie własnej działalności gospodarczej.

Zapraszamy również do współpracy Pracodawców, którzy chcą mieć na swoich stanowiskach pracy wykwalifikowaną praktycznie kadrę pracowników, ponieważ gwarantujemy, że przygotujemy PRAKTYCZNIE Naszych Słuchaczy do wykonywania pracy dokładnie w ich branży.

By zostać słuchaczem Policealnej Szkoły IDEA PLUS wystarczy posiadać Świadectwo ukończenia Szkoły Średniej, dowód osobisty, 2 zdjęcia. Do zapisu w LO IDEA PLUS potrzebne jest Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej, Gimnazjum lub ZSZ, dowód osobisty, 2 zdjęcia.

Zapraszamy do osobistego odwiedzenia sekretariatu szkoły, który mieści się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarzówny ul. Szkolna 9 w Szczyrku.

Można Nas również znaleźć na www.ideaplus.edu.pl oraz Facebooku (@ideaszczyrk).