bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4035

Dwie firmy są zainteresowane zorganizowaniem systemu BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Dwie firmy są zainteresowane zorganizowaniem i obsługą sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Okazuje się, że to te same spółki, które startowały do przetargu na początku 2018 roku.

bbbike, rower miejski
Dwie firmy są zainteresowane zorganizowaniem systemu BBbike · fot. BikeU


Dwie firmy są zainteresowane zorganizowaniem, uruchomieniem, zarządzaniem i kompleksową eksploatacją Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej. Podobnie jak na początku 2018 roku ofertę złożyła firma Nextbike Polska (3,9 mln zł). Wpłynęła również oferta od spółki Egis Bike Polska (3,7 mln) - to grupa, w której skład wchodzi BikeU - dotychczasowy operator systemu BBbike w Bielsku-Białej.

Mamy zatem identyczną sytuację, jak na początku roku, gdy do urzędu spłynęły oferty BikeU i Nextbike'a. Wówczas bielski magistrat wybrał korzystniejszą cenową ofertę BikeU, ale spółka Nextbike wniosła protest do Krajowej Izby Odwoławczej. Zgodnie z wyrokiem wydanym KIO, miasto musiało odrzucić ofertę BikeU i dokonać ponownego wyboru wykonawcy.

Po otwarciu ofert pojawił się kolejny problem. Obie oferty przewyższają kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 3,3 mln złotych.

- Teraz istnieją dwa rozwiązania. Unieważnienie przetargu bądź zwiększenie kwoty na sfinansowanie zamówienia. Decyzję w tej sprawie podejmie prezydent miasta - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj