Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lutego 2012
  • wyświetleń: 2414

Bielski sąd do likwidacji?

Ponad sto najmniejszych sądów rejonowych w kraju ma przestać istnieć, chce tego resort sprawiedliwości. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", zlikwidowany ma zostać także Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej.

www.bielsko-biala.so.gov.pl/Na stronie internetowej sądu (bielsko-biala.so.gov.pl) został opublikowany apel pracowników skierowany do Jarosława Gowina, Ministra Sprawiedliwości.

- W związku z napływającymi z mediów nieoficjalnymi informacjami, dotyczącymi likwidacji Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, uprzejmie prosimy o udzielenie informacji dotyczącej planowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości działań i stopnia zaawansowania projektów z tym związanych - czytamy w liście pracowników sądu.

W apelu pracownicy proszą o wykaz sądów okręgowych przeznaczonych do likwidacji, kryteriów, jakimi kieruje się Ministerstwo Sprawiedliwości przy dokonywaniu ich wyboru, perspektywy czasowej i harmonogramu planowanych działań, a także ewentualnego zakresu zwolnień czy przeniesień pracowników sądów.

Pracownicy sądu przedstawiają także swoje argumenty za pozostawieniem sądu. - Miasto Bielsko-Biała jest stolicą Euroregionu Beskidy, aglomeracji bielskiej i Bielskiego Okręgu Przemysłowego - piszą m.in. w liście.

Niepokój pracowników podzielają również sędziowie okręgu bielskiego. Sprawa ewentualnej likwidacji Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej będzie najprawdopodobniej przedmiotem debaty na marcowym zgromadzeniu sędziów okręgu bielskiego.

new / bielsko.info, źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.