bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2018
  • wyświetleń: 5847

Przemysław Drabek oficjalnie kandydatem PiS-u na prezydenta miasta

Nie ma w tej informacji żadnej niespodzianki. Przemysław Drabek został oficjalnie zatwierdzony przez władze krajowe Prawa i Sprawiedliwości na kandydata na prezydenta miasta Bielska-Białej.

Briefing prasowy Przemysława Drabka - 09.01.2018
Przemysław Drabek oficjalnie kandydatem PiS na prezydenta miasta · fot. materiały prasowe


- Oficjalne zatwierdzenie mojej kandydatury przez władze krajowe PiS jest zobowiązaniem i zadaniem wygrania wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej. Jestem przekonany, że możemy dokonać realnych zmian w mieście. Czas wykorzystać pozycję Bielska-Białej, które będzie liderem regionu. Tylko prezydent mający silne wsparcie w Radzie Miejskiej oraz posiadający dobre relacje z władzą centralną może nadać odpowiednie tempo rozwoju, na które zasługuje Bielsko-Biała. Głęboko wierzę, że damy radę - skomentował Przemysław Drabek na swojej stronie na Facebooku.

Od wielu miesięcy spekulowano, że to właśnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej po raz drugi będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W poprzednich wyborach samorządowych Przemysław Drabek osiągnął niespełna 23-procentowe poparcie bielszczan.

Choć wiceprzewodniczący Rady Miejskiej chce rozpocząć kampanię wyborczą dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych, to już w mieście można spotkać plakaty i reklamy z twarzą Przemysława Drabka. To za sprawą patronatów nad projektami stowarzyszenia ECODRIVE, którym patronuje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Przemysław Drabek ma 38 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Od 2006 roku pełni funkcję radnego Rady Miejskiej. W 2010 roku został jej wiceprzewodniczącym i tę funkcję pełni do dnia dzisiejszego. W 2016 roku został dyrektorem ds. rozwoju spółki Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach. Od 2017 roku pełni funkcję członka Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Katowicach.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.