bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 1983

Ruszyły zapisy do juniorskiego wyścigu, który poprzedzi 75. TdP

W sierpniu wraz z 75. Tour de Pologne rozpocznie się Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport, w ramach globalnej akcji, promującej aktywny styl życia wśród młodych ludzi i ich rodzin. W Bielsku-Białej juniorski wyścig odbędzie się bezpośrednio przed przyjazdem kolarzy serniorów.

74. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 31.07.2017
74. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 31.07.2017 · fot. bielsko.info


W każdym z wyścigów mogą startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 14 lat. W tym roku najmłodsi, w wieku lat 7-12, wystartują w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje. Długość trasy parady w Bielsku-Białej to 4,6 km.

Dla dzieci bardziej doświadczonych (11-14 lat), zrzeszonych w klubach, z licencjami, zorganizowany będzie wyścig kolarski. Oprócz zwycięstw etapowych stawką jest miejsce w klasyfikacji generalnej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Wyścig ten odbędzie się na 13,8-kilometrowej trasie dla dziewczynek i 18,4-kilometrowej dla chłopców, z której większość jest jednocześnie trasą V etapu Tour de Pologne, pokonywanego przez najlepszych kolarzy.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w paradzie lub wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne należy zarejestrować się na stronie www.minitourdepologne.pl - indywidualnie lub drużynowo. Zapisy ruszyły 18 maja. Każdy uczestnik musi mieć swój rower i kask - to jedyne wymagania. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny.

W dniu parady i wyścigu Kinder+Sport Mini TdP na 2 godziny przed startem należy zgłosić się do Komisji Sędziowskiej w miasteczku wyścigu. Komisji należy przedstawić: podpisany przez jednego z rodziców/opiekunów prawnych formularz rejestracyjny (do pobrania na stronie www.minitourdepologne.pl), dokument tożsamości zawodnika (np. legitymacja szkolna) potwierdzający jego wiek. Zawodnikowi musi towarzyszyć osoba dorosła.

Pakiety startowe dla wszystkich

W ramach bezpłatnego pakietu startowego każde dziecko otrzyma koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie odbierze pamiątkowy medal.

Mapy tras w każdym mieście oraz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu można znaleźć na stronie www.minitourdepologne.pl.

Tour de Pologne 2018


Tour de Pologne 2018

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.