Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8435

Nie będzie rozbudowy Cieszyńskiej. MZD unieważnił przetarg

10 kwietnia unieważniono przetarg na rozbudowę ulicy Cieszyńskiej. Wyłoniony w konkursie wykonawca wycofał się, argumentując brak możliwości realizacji zamówienia z uwagi na znaczną różnicę pomiędzy ceną zaoferowaną w 2016 roku a cenami aktualnie funkcjonującymi na rynku.

cieszyńska
Ulica Cieszyńska z lotu ptaka · fot. MZD


Przypominamy, że przetarg na rozbudowę ulicy Cieszyńskiej w ramach zadania inwestycyjnego "Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej", został ogłoszony w maju 2016 roku. Choć oferty poznaliśmy końcem 2016 roku, MZD dokonał wyboru wykonawcy dopiero w lipcu 2017 roku. Przetarg wygrało konsorcjum firm Eurovia Polska - Eurovia C.S.

Niestety miasto nie mogło podpisać umowy z wykonawcą z uwagi na toczące się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym postępowanie ws. oprotestowanej przez część mieszkańców i przedsiębiorców rozbudowy ulicy Cieszyńskiej. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oznajmił, że termin rozprawy zostanie wyznaczony w pierwszym kwartale... 2019 roku.

ulica Cieszyńska
Ulica Cieszyńska · fot. bielsko.info


Eurovia nie będzie jednak czekać na rozstrzygnięcie NSA. 29 marca 2018 roku konsorcjum firm złożyło Miejskiemu Zarządowi Dróg oświadczenie o braku możliwości realizacji przez nich przedmiotowego zamówienia z uwagi na znaczną różnicę pomiędzy cenami zaoferowanymi w złożonej w 2016 roku ofercie a aktualnie obowiązującymi na rynku. Miejski Zarząd Dróg musiał więc unieważnić przetarg.

Sprawdzą się zatem słowa prezydenta Jacka Krywulta, który we wrześniu 2016 roku na antenie Radia Bielsko zapowiedział, że ulica Cieszyńska zostanie zrealizowana w pierwotnej wersji, albo jej nie będzie w ogóle.

- Gdyby jednak stał się najgorszy wariant i nie dojdzie do rozbudowy ulicy, to do publicznej wiadomości podamy nazwiska tych ludzi, którzy zablokowali tę inwestycje. Albo będzie taka Cieszyńska, albo nie będzie żadnej - ostrzegał Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.