Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3332

"Drzewko za surowce" - do rozdania 5000 drzewek i 4800 kwiatów

Za nami:

Czas na wiosenne porządki! I właśnie z tej okazji, 14 kwietnia zapraszamy na parking Centrum Handlowego Sarni Stok, gdzie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych - wymienimy je na sadzonki. To największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna, do której może dołączyć każdy. Od startu akcji w 2007 roku rozdano 72 tysiące sadzonek drzew i kwiatów!

drzewko za surowce, sadzonka, drzewko
Akcja Drzewko za surowce · fot. Fundacja Arka


Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci. W zamian za nie można otrzymać sadzonki drzew i kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży zebranych surowców zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych i domów dziecka.

Tradycyjnie Centrum Handlowe Sarni Stok zachęca do ochrony środowiska, wspierając akcję "Drzewko za surowiec", organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie.

Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków, lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4800 kwiatków (bratków oraz stokrotek).

W dniu akcji "Drzewko za surowce", najmłodszych zapraszamy na warsztaty ekologiczne: antysmogowe "Skok na smog" oraz recyklingowe "Coś praktycznego z niczego". Czekamy z Giga Grą "Dzieci segregują śmieci" oraz kolorowankami o tematyce ekologicznej.

Termin: 14 kwietnia 2018, godzina: 09:00-17:00
Miejsce: Punkt Obsługi Zbiórki na parkingu CH Sarni Stok

Przelicznik surowców:
  • Za każde 10 kg makulatury - 1 sadzonka
  • 20 butelek PET - 1 sadzonka
  • 20 szklanych butelek - 1 sadzonka
  • 20 puszek aluminiowych - 1 sadzonka
  • 10-20 żarówek i baterii - 1 sadzonka
  • 1 małe AGD lub RTV - 1 sadzonka


drzewko za surowce

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.