Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 marca 2018
  • 24 marca 2018
  • wyświetleń: 2885

W sobotę zgaśnie oświetlenie Ratusza i Teatru Polskiego

Za nami:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej włącza się do akcji "Godzina dla Ziemi, która jest inspirowana przez WWF (Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody), a jej celem jest zamanifestowanie troski o środowisko. Jest to największa akcja ekologiczna łącząca ludzi z różnych miejsc na Ziemi. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na siedmiu kontynentach.

Ratusz
Ratusz w Bielsku-Białej · fot. Agnieszka Pudełko / www.fb.com/AgnieszkaPudelkoFot


Akcja polega na symbolicznym wyłączeniu oświetlenia na okres jednej godziny w każdą ostatnią sobotę marca. W tym roku "Godzina dla Ziemi" odbędzie się w dniu 24 marca. W Bielsku-Białej punktualnie o godzinie 20:30 zostanie wyłączone oświetlenie architektoniczne Ratusza jako obiektu znanego wszystkim mieszkańcom miasta.

W akcję włącza się także Teatr Polski w Bielsku-Białej - w najbliższą sobotę o 20:30 zgasną iluminacje na budynkach należących do tej instytucji.

Tegoroczna edycja akcji "Godzina dla Ziemi" w Polsce odbywa się pod hasłem "Ratujmy Serce Karpat". Fundacja WWF Polska chce w ten sposób przybliżyć Polakom ideę ochrony tego cennego przyrodniczo miejsca. Każdy może także podpisać petycję w sprawie ochrony tego miejsca, która dostępna jest na stronie WWF Polska.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.