Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • 25 marca 2018
  • wyświetleń: 3917

[ZDJĘCIA] III Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej

W dniach 22-24 marca w Bielsku-Białej odbył się III Festiwal Muzyki Crossover. W ramach wydarzenia bielska publiczność miała okazję uczestniczyć w pięciu koncertach.

III Festiwal Muzyki Crossover 22-24.03.2018 · fot. A. Pytlik


III Festiwal Muzyki Crossover rozpoczął się w czwartek. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej wystąpił Bielski Kwartet Puzonowy.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się w kameralnym atrium Zamku Książąt Sułkowskich. Mogliśmy tam usłyszeć duet La Vida Loca. Dwóch świetnych młodych kameralistów, Matei Ioachimescu (flet) i Alfredo Ovalles (fortepian) oczarowało słychaczy niebanalnymi aranżacjami i doskonałymi żartami. Podczas koncertu można było usłyszeć zarówno klasyczne brzmienie fortepianu i fletu jak i świeże, awangardowe podejście do techniki gry na tych instumentach. Publiczność wprawiona w doskonały humor i taneczny nasrtój długo okaskiwała artystów!


Po koncercie w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białym festiwalowa publicznośc przeniosła się do Metrum Jazz Club. Tam odbył się koncert amerykańskiego artysty Blu Mantic’a i polskiego zespołu HAARPAGANS. Ich występ śmiało możemy potraktować w kategorii spektaklu, podczas którego nie brakuje doskonałej muzyki, efetownych świateł oraz doskonałego aktora. Hip-hopowy wokalista oczarowł publiczność! Metrum Jazz Club było wypełnione po brzegi słuchaczami zaciekawionymi jaki efekt można uzyskać łącząc ze sobą takie gatunki muzyczne jak jazz i hip-hop. Po entuzjastycznej reakcji i dwóch bisach można śmiało wnioskować, że takie połączenie może być doskonałe.

W trzecim dniu festiwalu wystąpił radio.string.quartet. Wiedeński, nieklasyczny kwartet smyczkowy zaprezentował swoje własne kompozycje w istnie crossoverowym stylu. Artyści odważnie przekroczyli granice między muzyką klasyczną, popularną a jazzem. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w koncercie gdzie wspólnym mianownikiem dżwięków była muzyka i spotkanie. Artyści lawirowali po różnych gatunkach muzycznych w bardzo przemyślany sposób. Tytuł ich najnowszego albumu: In Between Silence znakomicie oddaje opowiadaną podczas koncertu historię. Koncert zakończony owacjami na stojąco na pewno pozostanie w pamięci bielskiej publiczności, co więcej sporo osób zabrało muzykę radio. string. quartet ze sobą do domu.

Na zakończenie festiwalu, w Metrum Jazz Club, wystąpił dobrze znany bielskiej publiczności zespół Psio Crew. Artyści jak zawsze zrobili spore, pozytywne zamieszanie na scenie muzycznej. Zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem i elektroniką oraz szczera interakcja artystów z publicznością, to określenia, które idealnie opisują wczorajszy koncert. Sporą niespodzianką było pojawienie się na scenie zespołu The ThreeX, który dołączył do Psio Crew, by wspólnie wykonać jeden utwór.

ups, Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.