Wiadomości

  • 19 marca 2018
  • wyświetleń: 2597

Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zebrano prawie 2,5 tony żywności

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Złote Łany" w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności podsumowała Wielkanocną Zbiórkę Żywności w Bielsku-Białej. W dniach 16-17 marca zebrano ponad 2400 kg żywności, głównie o przedłużonym terminie trwałości.

Wielkanocna Zbiórka Żywności
Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zebrano prawie 2,5 tony żywności · fot. Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany


Akcja była prowadzona w pięciu bielskich placówkach handlowych: AUCHAN - ul. Bohaterów Monte Casino 421, Bi1 w Gemini Park, ul. Leszczyńska 20, BIEDRONKA - ul. Żywiecka 115, TESCO - ul. Jutrzenki 12, LEWIATAN - ul. Żywiecka 95.

W zbiórce fundację wspomagało około 70 wolontariuszy, głównie z bielskich szkół: Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ogólnokształcących b im. S. Żeromskiego, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. H. Chrzanowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, a także wolontariusze dorośli oraz harcerze z 28 Drużyny Starszoharcerskiej "Płomienny Świt".

- Dziękujemy serdecznie kierownictwu i pracownikom sklepów za stałe partnerstwo w zbiórkach żywności organizowanych przez nas cyklicznie i wsparcie oraz zrozumienie naszych celów. Dziękujemy uczniom zaprzyjaźnionych szkół za ogromne zaangażowanie i entuzjazm oraz kadrze nauczycielskiej tych szkół, za skuteczne zachęcanie uczniów do podejmowania akcji charytatywnych. Dziękujemy harcerzom , którzy wspomagali nas na najbardziej przeciążonych pracą punktach - szczególnie za gotowość do szybkiej reakcji i wsparcia. Szczególnie ciepło dziękujemy dorosłym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny dzień na pomoc w naszej zbiórce - wspaniale wiedzieć, że możemy na Was liczyć w potrzebie - informuje Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany.

Dzięki zebranym artykułom organizatorzy przygotują paczki świąteczne dla podopiecznych Fundacji, głównie osób starszych i samotnych. Grupa seniorów jest szczególną grupą społeczną, której dobro powinno leżeć na sercu całemu społeczeństwu.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.